Audio CD anyagának normalizálása!
  • miatyánk
    #2
    Audio Cd-t írtam ma Nero Expresszel(6), mint már oly sokszor, de nem úgy sikerült ahogy szokott.:(
    Szóval egy Al Di Meola válogatást állítottam magamnak össze mp3makból.
    Betöltöttem a fájlokat az Expresszbe, és mivel eltérő hangerejű fájlokról volt szó, ezért kipipáltam a normalizálás kapcsolót. Rendben megírtam a lemezt, de amikor meghallgattam néhány számot, észrevettem hogy némelyiket erősen túlvezérelte. Ezzel persze tönkre is tette az egészet. Korábban már használtam ezt a funkciót, de ilyen hibára nem emlékszem. Megismételtem az írást egy RW lemezre, és ugyan ezt a hibát produkálta. A legjobban torzító számokat, persze az eredetileg a leghallkabbakból csinálta. A Nero normalizáló szolgáltatása finoman szólva használhatatlan, ezért kérem a segítségeteket!
    Szóval kellene nekem egy olyan program, ami egy cdre való hanganyagot képes jó minőségben normalizálni. Lehet hogy félreértelmezem a normalizálást, de nekem az lenne a fontos, hogy az összeállított zenei fájlok közül a leghallkabbhoz igazítsa az összes fájl hangerejét. Tehát ne kompresszálja a halk felvételeket, hanem a hangosabbak dinamikacsúcsát igazítsa a leghallkabb felvétel dinamikacsúcsához! Így némileg hallkabb lenne a cd anyaga, de a durva komressziós hibák nem rontanák a minőséget.
    Van olyan program amivel ezt könnyen meg lehet oldani?