• [NST]Cifu
    #27
    Amúgy ha megnézed, a jelenlegi hulladék legnagyobb része csomagolás. Tehát a termékekkel már eleve szemetet veszel. Ésszerű/újrahasznosítható csomagolással ezt a mennyiséget töredékére lehetne csökenteni.

    Ez oké, de ehhez hozzáállásbéli újítás is kell, hiszen a szelektív hulladékgyűjtés csak alig néhány országban lett bevezetve. Hiába újrahasznosítható a szemét egy része, ha a többi hulladékkal együtt megy a szemétlerakóba, vagy szemétégetőbe...

    Szennyvíz: szintén jó kérdés, a vízpazarlást is tördékére lehetne csökkenteni, mosó és fűrdővizet simán lehetne desztillálni, mosáshoz mosószernélküli mosógépet használni.

    Azért elég komoly víztisztitó rendszerre lenne ehhez szükség, azt tudom, hogy pl. az űrutazásokhoz dolgoznak ilyesmin, de sima otthoni felhasználásra ebben lenne ráció?
    Létezik olyan mosószernélküli mosógép, amely valóban működőképes? Én úgy tudom, hogy bár folyamatosan dolgoznak mindenféle ötleten, volt is pár kis sorozatű mosógép (ultrahang, meg minden egyébb trükkökkel), de egyenlőre a kémiai reakciókat nem sikerült sehogy kiváltani...

    Most mindent nekem kell kitalálni?;)))

    Te vetetted fel a témát... :)))

    Ezt az jelentést csak úgy lehetett elkészíteni, hogy gyak. anonim módon vizsgálták az ügyet. "Név és cím a kiadónál."
    Csak így születhetett egyáltalán kicsit is pozitív állásfoglalás!


    Ennek utánanézek, de az ilyen bizottságokban sokszor nem is szakmabeliek vannak, hanem mindenféle politikusok...

    Ha nem lenne meg az előbb említett átpolitizáltság, akkor a tudósok, ha tudósnak nevezik magukat akkor ugyan azt mondanák rejtve mint a nyilvánosság elött. Itt abszolút nem ez a helyzet!

    Egy kicsit azért másként látom a helyzetett: ha anno nem "hidegfúzióként" adták volna elő az eredményeiket a már említett kutatók, és nem ilyen botrányosra sikerül az egész (ilyenkor nem "vaskalaposnak" és "újszerűen gondolkodni képtelennek" kell beállítani a tudós társadalmat a médiában, mert ez csak visszatetszést von maga után - tessék valódi tudós módjára bizonyításra és az elmélet alátámasztására törekedni), akkor talán a tudósok sem idegenkednének tőle...