Az egyik legjobb vígjátéksorozat
  • Microtus
    #37
    Nem kell feltétlen a poénokat elemezgetni, elég béna dolog is lenne, vagy jön belülről magától az indítatás a jókedvre vagy nem, főleg miután a mosolytól a hahotahatárig mindenkinek máshol vannak a humor-intervallumai. Nekem speciel gyakran elég pl. egy hosszú kínos csend, egy gesztus vagy egy ajtófélfának menés vagy Karen "szivi"-je:), nem kell mindenáron verbálisan brillirozni, pláne nem kinosan összehasonlítgatni az eredeti szövegkönnyvel. Nagyon nem térhet el a fordítás a történet miatt sem és olyankor más oka is lehet annak a "magyar szinkronszakma fordítói oldalon történő hígulásá"-tól. Ezt a gépi "olykor tök értelmetlenül jön a nevetés"-t pedig végképp nem a rajongók szemére kellene hányni. Ez gondolom olyan csoportterápia szerűség, ha társaságban nézed végig ugyanazt a filmet vagy hallgatod ugyanazt a viccet a többiek jókedvéből, nevetéséből a tiéd is kamatozhat ill. felerősödhet. Bizonyára valahol ezt lenne hivatott szolgálni ez is, vagy tévedek? De tudom, hogy más sorozatokból, amiket én sem preferálok annyira, hogy ez tud idegesítő és érthetetlen is lenni. Ja, a Szeretünk Raymondért én se rajongok különösen.
    Az meg azért sem érdekel, hogy egyesek szerint odakinnt a Jóbarátok miatt ért CSAK (ígyjó?:)) el sikereket, mert elég fura, ki kényszerítette őket arra, hogy ne kapcsoljanak el máshova? ennyire lusták, vagy nem volt miből választani? Szal addig nagyon is szerették...egy másik sorozat után vetítve meg rájöttek, hogy mégse kedvelik annyira. Biztos így van a számokkal nem lehet vitatkozni mindenesetre nekem ez magas:) Itt meg "csak" a Viasat nyomja,.. Vágó Pistával egyidőben...most akkor verjem a fejem a falba? ennyire azért nem vagyok fanatikus:)