• NEXUS6
    #28
    Amit írtál szerintem akkor működne ha minden egyes progit kötelezően be kellene vizsgáltatni, de mint céloztam rá szerintem még akkor sem!

    De a helyzet nem ez.

    Nem kötelező kiadás elött levédetni a progikat. Anélkül meg mint azt az eddigi sok bírósági űgy is bizonyítja, önmagában semmire nem mennek azok akiknek lenne mit levédetni, mert nekik kell a másik lopását bizonyítaniiuk!!!!
    Manapság is hiába képez szellemi tulajdont a forráskód, még azt is lopják, még a legnagyobb cégek is.

    És vissza is tértünk, ahhoz hogy ha nincs pénzed akkor nem leszel képes a jogaidat érvényesíteni. Nem tudsz szembeszállni a nagyokkal, csak a hozzád hasonló kicsiket tudod izélgetni a bíróság elött. Ha meg kezdesz átcsúszni abba a kategóriába, hogy felfigyelnek rád a nagyok akkor is simán lemosnak.
    A baj az hogy nem piaci versenyben, hanem a bíróságon!!!!

    Még jól is jársz ha a peren kívüli megegyezés után szélpen felvásárolják a cégedet.

    Jó példa ez a warezolás.
    A kiadók szempontjából a helyzet rosszabb mint a szélessávú internet elött. A szélessávú internet viszont fejlődést jelent.

    Szerintem a dolog jogi úton való megoldásának eröltetése, az amit a kiadók csinálnak, pontosan a fejlődés ellen hat.
    A kiadók mennyenek fel a netre és piacilag nyomják le a warezt!
    Ez lenne a fejlődés!

    Ha lehetőséget teremtesz a cégeknek az üzlet bíróságon való eldöntésére, akkor azt használni is fogják, a nagy cégek meg pláne fogják használni!