• BiroAndras
    #36
    Nekem most 5db Maxtor van az emlegetett szériából. 2x80GB SATA, 2x200GB PATA, 1x120GB PATA. 1 éve elpusztult egy 120-as (az 5400-as volt !) és az új is néha kicsit bizonytalan. Összességében nem olyan vészes a dolog, bár igen kellemetlen volt a 120-as elvesztése. Volt rajta vagy 100 film, meg egy halom játék.

    Szerintem a legtöbb Maxtor túlmelegedés miatt pusztul meg. Ha nincsennek hűtve, felmehetnek akár 70 fokra is, a specifikációban meg az van, hogy max. 55 fokig szabad használni. Viszont egy 8 centis hűtő drasztikusan képes csökkenteni a hőmérsékletüket. Több gépben is kipróbáltam, alapjáraton 25-30 fokosak, és folyamatosan hajtva se érik el a 40-et. Biztos vagyok benne, hogy ez erősen befolyásolja az élettartamukat is. Rackben sajnos így nem lehet hűteni, úgyhogy mobil vinyónak érdemes kevésbbé melegedőset venni.

    Ha meg vinyó élettartamban versenyzünk, nekem vannak még működőképes 500 és 800 megás vinyóim. De lehet, hogy regebbik is vannak valahol, mert annakidején 20 megással kezdtünk. A legrégebbi üzemben lévő vinyóm egy 2 gigás quantum fireball. Abból is elpusztult egy régebben.