• mrzed001
    #246
    OK, lesz egy kis időm összedobok egy apró kritikát .. talán az outer limits-ről se ártana :) (persze ott a B5 is, sőt még a KungFu is ami megérne egy misét ... örök klasszikusok)

    Valahogy ezek totál ismeretlen sorozatok kishazánkban. Érdekes, de én még PRO7-en láttam mind (valamikor réges régen ...), és ott főműsoridőben ment le az összes (ha jól emnlékszem buffy, angel kedd 20-21, Outer utána 22, szerda/csüt 21 Kungfu, vas. 18 B5), tehát igencsak lehetett nézettsége vagy valami

    Egyébként a Buffyban az a durva, hogy már az első széria első része is hozza az utolsó széria szinvonalát (sok sorozat elején gagyi, aztán beerősödik), szóval az aki fikázza az ziher, hogy pölö a legelső részt életében nem látta

    Az Angel pedig, nos az a hegedűszólam a főcímben még most is a fülembe cseng. Nagyon találó, hiszen az egész sorozat Angel "szenvedéséről" (100 éves bűntudat 100 év bűneiért) szól (nem semmi színészi képességei vannak Boreanaznak, hogy ezt el tudta játszani, a Bones ehhez képest színészileg 0 kihívás neki, ez látszik is a sorozaton ezért is jó)

    Valahogy nem is tudom, de a kötelező olvasmányok rendszere sztem elavult. Én kötelező (?) sorozatnézésre itélném inkább a fiatalokat, mert a köt.olvasmányok nagyon régre nyúlnak vissza, és már nincs nevelő értékük. Ellenben egy Buffyt ha megnéz egy promqueen azért egy kissé talán magáraismer és nagyobb eséllyel gondolkodik el a látottakon, mintha elolvassa Kafkának az átváltozását ...
    A morális nevelésről már nem is szólva (na ezért támogatom én az IQ_High sorozatokat)