Van olyan?
  • sanawad
    #346
    üdv! a spy sweeperről mi a véleményetek? Korábban nem nagyon törődtem a kémprogramok elleni védelemmel, bár volt fent egy spyboot és egy spydefender. Aztán letöltöttem egy windows defendert, mert arról azt mondták a rádióban, hogy jó. Egy barátom világosított fel némi vírusfertőzés után, hogy ezt ne vegyem tutira. Letöltöttem egy ad-aware-t, csináltam egy gyorstesztet, és több mint 140 critical object volt a gépemen, többsége trójai. Ezt követően a spy sweeper még talált vagy 40 újabbat, de nem írtotta ki őket, csak akkor tenné, ha megvenném a szoftvert. Viszont kijelezte a korábbi spyboot programomról, hogy valószínűleg trójai. A windows defender ugyanezt jelezte a spydefenderről, amit legelőször használtam. Ismeri ezeket a programokat valaki? Utána, hogy meggyőződjek a dolgok tényállásáról, letöltöttem a spybot searc & destroy-t, ami javarészt megtalálta a spy sweeper által is jelzett cuccokat (nem mindet), viszont immunizálta a gépet, és minden bekapcsolás után kiírja, hogy a spy sweeper adatbázisa megváltozott, és hogy engedélyezem-e a változást. Általában szoktam, bár lehet h nem kéne. De amióta engedélyezem, azóta a spy sweeper nem írja ki minden bekapcsolás után, hogy 1 új kémprogramot talált. Huh. Biztos sok volt ez egy szuszra, de hát ilyen a komputertechnika...

    A comodóról jó véleményem van, azért szeretem, mert grafikusan megjeleníti az internetes kommunikációt, és látom, mi történik épp a gépemen. Ha túl sokáig nyitva van a tűzfal, elég két klikkelés a "mindent blokkol" fázishoz, és akkor már csak reménykednem kell benne, hogy mindez elég hozzá, hogy meggátoljon minden kommunikációt. Az a baj, hogy ismerős programokon keresztül kommunikálnak a trójaik az internet felé, és nem tudni, mikor használja tényleg -pl. - az msn a rendszert, és mikor használja rajta keresztül valami más.