• Pheel
    #8
    " A legtobb mai fiatal ugyanis nem lat az ablakok moge. Nem tudja, hogy mitol megy a gep. Nem tudja, hogy letezik mas is. Meg nem mellekesen nem is veszi a faradtsagot, hogy korulnezzen"

    Ennek nagyon egyszerű okai vannak. Tudod a számítástechnika beköltözött az egyszerű emberek életébe is. Miért kellene egy átlagos mai fiatalnak értenie ahhoz, hogy mi hány bit odabent? A legtöbb ember nem tudja, hogy a videómagnó hogyan működik, de ha megnyomja a REC gombot, akkor felveszi neki, amit kell, majd a PLAY meg lejátsza, ennyi. Nem is kell többet tudnia. A legtöbb ember nincs tisztában a felhajtóerővel, mégis tud repülni. Miért kellene érteni a gépekhez mindenkinek? Milyen alapon várod el egy biológustól vagy egy irodalmártól, hogy próbálgassa a Linuxot vagy bármi mást? Neki csak az kell, hogy megírhassa a kis esszéit Wordben és boldogan mosolyog.


    "Meg mindig tartom azt, hogy a baj az, hogy csak az MS oldalarol/nezopontjabol szoltak az eloadasok. "

    Miért kellene egy MS által finanszírozott előadássorozatnak a konkurencia termékeiről szólnia? Tartson előadást a konkurencia is. Tart? Nem eleget...


    "Merthogy miert is kell a gyereknek MS cuccbol erettsegiznije (mert kell, lattam informatika erettsegi tetelsort!)?"

    Én anno érettségiztem infóból, de nem láttam ilyesmit. Amire leginkább asszociálni tudok, az a "mutasd be egy általad választott grafikus operációs rendszer felépítését". Hogy ez pont a Windows lett, az azt hiszem nem meglepő, de ettől még lehetett volna AmigaOS is...