GRIMOIRE: nosztalgia lavina!!
  • steweee
    #3
    személy szerint a wizards and warriors nem volt meg és nem is tudtam megszerezni sajnos, biztosan jó játék, bár olvastam róla hogy tele volt bugokkal ami elrontotta. a wizardry 8 at nem játszottam végig, pedig a hangulata és a grafikája is nagyszerű volt, de még nem volt akkoriban internetem és nem tudtam hozzá leírást szerezni, és nagyon nehéz logikai feladatok is voltak benne. most szívesen végigvinném , de már nincs meg. a might and magic sorozat is a szívemhez nőtt, de a 8. rész is már grafikailag kissé elavult volt, nem tudtak semmiben újdonságot hozni a 7hez képest, a kilencről meg ne beszéljünk. nagy elánnal telepítettem, aztán ugyanolyannal törötlem is fél óra múlva. amire leginkább vágyok még egy olyan játék, mint az exile sorozat volt, nekem grafikailag tökéletesen megfelelt az is, persze azért ha lehet egy kicsit szebben, nagy hátránya volt a kis játékképernyő, idegesítette a szememet. de maga a sztori és a harcrendszer jó volt. meg volt még egy hasonló próbálkozás év eleje táján, a nevére sajnos már nem emléxem, olyasmi volt mint annak idején c64en a times of lore, nagy hibája volt hogy a csata csak a bal gomb nyomkodásából állt. de valójában sztem egy kalandjátéknak a hangulata és a története a lényeg, jó a 2d-s felülnézeti grafika, mondjuk mai színvonalon a warcraft 3 szintje lehetne a mérce, és ehhez írni egy jó sztorit, na az aztán ütn rendesen! és a mai gépek is bírnák nagyon, akár hadseregeket is bérelhetnénk a védelmünkre a kalandozáshoz, ha összegyűjtöttünk elég pénzt! volt régebben egy hasonló kísérlet, több része is jelent meg, sajnos a nevére már ennek sem emléxem, ott is ha volt elég pénzded, testőröket fogadhattál fel a kalandozásodhoz. nem volt rossz, bár kezdeti kísérlet volt csak, nem volt tökéletes