miért tűnt el?
  • Riker
    #406
    ez így van, de ezen kár keseregni, 2008-at írunk, elég sok dolog megváltozott az évek alatt és szvsz egyszerűbb elfogadni és utálni/szeretni mint a régi után vágyakozni folyvást. (örülj neki h. megtapasztalhattad legalább ezt élőben, nekem a koromból adódóan lehetőségem se volt rá)

    az angol uk hardcorenak esze ágában sincs a régi ravet "visszahozni", ez lehetetlen lenne, ők a saját stílusukkal próbálják több-kevesebb sikerrel folytatni a happy-hardcore, a rave és legfőképpen a 160 BPM feletti dallamos elektronikus zene kultúráját. a candyraver ruházat (gondolom erre gondolsz) nekem sem szimpatikus de attól még óriási respect nekik hogy megalkották ezt a scenet és nem az electro-house megy minden sarkon mint nálunk

    a neoraven a kezdetekkor pl. csak és kizárólag régi zenék mentek, de egy nosztalgiabuli nem fejlődőképes, ezért lépett tovább a dolog és kap manapság nagyobb szerepet az angolok újragondolása. de aaz oldskool sincs feledve, minden bulin lemennek a legnagyobb slágerek, és ez a januári buli teljes egészében a régi zenéknek lesz szentelve

    nyilván itt se fogsz kukásmellényt és gázmaszkot látni, de ez nem is egy illegális helyen rendezett rave party (ilyet manapság nem is nagyon lehetne már csinálni, mindenhol seggbebasznának a gumibottal ilyenért), hanem egy szórakozóhelyen lévő buli.

    az általad felvázolt feelinget soha semmi nem fogja visszahozni, de a zenéket és az azokra való bulizást szerintem attól még vissza lehet, a neorave is ezzel a céllal működik