• tehen_m
    #24
    Cifu az mind szép és jó amit mondasz, de az mind csak terv.
    A mérnökök találják ki???Persze csak kitalálják.Én is mármit kitalálok.... Politikai támogatás nélkül szart sem ér bármely elképzelés.
    Mostanában pedig nem igazán bövelkedik az űrkutatás politikai támogatásban...

    Dömsödi írt: Kilyukasztják a vitorlát a.....
    cifu: nagyobb meteorok, üstökösök elöl pedig ki lehet térni...
    Én :DD Szerintem a senkit nem érdekel a nagyobb meteorok. Én a hangsúlyt a kisebbre helyezném.(az űrállomásokon is gond volt hogy a napelem megrongálódott.) a mikroszkópikus meteorokból (amit még a csillagászok se igen látnak, és amit nem tud kikerülni a cosmos1)rengetek van és azok pár év alatt szerintem! teljesen tönkreteszik a vitorlát.

    Dömsödi:Még csak pár éve van meg a technikai feltétele az USA hadseregének, hogy lézerrel lője le a rakétákat. Pedig itt még csak max pár 10 kmes a távolság...
    Igen de ez jóval erősebb mint ami a cosmos1 meghajtásához kellene.És az is igaz hogy folyamatosan műköndie kellene a lézernek --->sok energia. (nem kell akkora energia a meghajtshoz mint a rakéta lelövéséhez mert akkor a vitorla elégne :D)
    Dömsödi:A milliméter 1000 -dének megfelelő remegés már több ezer kilométerrel arrébb pozicionálja a
    lézert a naprendszer szélén fekvő távolságban.
    Ezzel egyet értek.
    A Föld Mars távolság szerintem meg nagyon kicsi, hogy rendesen felgyorsuljon...

    Szóval szerintem! nem a napvitorla a legjobb megoldás .... De kezdetnek jó.

    Cifu amiket modasz az csak feltevés,ötlet elképzelés (sajnos).

    Ami rendelkezésre áll: a fent említett eszköz, amiről egy darabig nem derül ki hogy sikeres- vagy nem nem (bár ha elromlik akkor hamar kiderül :D )

    Ez az iromány kizárólag szvsz.