• JZO
    #25
    A filecserélős rész egy főfejezet a fejlesztés során. Számos DC++ és egyéb filecserélős hálózatot használó emberkével konzultáltam ötletgyűjtés céljából. Pl. ennek hatására került be a röptömörítési algoritmus is a hálózati forgalom csökkentésére (ami kikapcsolható).

    A Neurálsi Gráf egy összekapcsolódást és elérhetőséget biztosító hálózati modell. Segítségével olyan számítógépeket és elérhetsz, amivel egyábként közvetlenkapcsolatban nem is vagy. Számos szolgáltatást lehet ráépíteni egy ilyen kialakított struktúrára, bármi ami csak adatok célbajuttatását igényli. Pl. egy Chat vagy egy Filecserélős szolgálatás. De egyéb példa is van, itt egy konkrét:

    2 ház, mindegyikben több gép, te géped és öcsédé. Másik házban hasonló felállás. Mindkét házban van Internet. Az egyikőtök rácsatlakozik a másikra IP cím alapján így a 4 gép egy hálózatba olvad össze. Bárki bármit elérhet, afféle tunneling módszer Interneten át. További hálózatokat is be lehet kapcsolni így egy hálózatba. A fő gépek, amik a kapcsolatokat kialakították a hálózatok között, átjárást biztosíthatnak minden irányban. Így akár elméletben akárhány gép is össze tud állni és kommunikálni egymással.