Kell ez nekünk?
  • remark #233
    Én téged kérdeztelek, hogy normális-e, és a te esetleges szempontjaidra voltam kíváncsi. Ne mutogass a "bio emberekre", ne mutogass az amerikaiakra.

    Ha izgat hogy milyen GMO van benne, akkor az is izgat, hogy van-e benne, mert ha nem írnák rá, hogy van benne, akkor arról se lenne fogalmad, hogy az a "valamilyen" GMO amit támogatsz vagy épp ellenzel, az benne lehet-e az adott termékben vagy sem.

    Hogy az "embereknek" mi természetes és mi nem, ezt a kérdést hagyjuk, mert te természetesen abból indulsz ki, hogy a politika és a gazdaság kiszolgálja az emberi igényeket, én pedig természetesen abból indulok ki, hogy a politika és gazdaság megszabja az emberi igényeket. Ez egy alapvető ellentét, nem fogunk soha megegyezni.

    A gyűjtőfogalmas példáddal pedig szerintem megint csak mutogatsz a buta tömegre, azt kifogásolod hogy tudatlanul megint nagy a szájuk, miközben a másik mondatodban amellett érvelsz hogy nem látod hogy a tömeg tiltakozna, így nincs is baj. Ez egy borzasztóan kényelmes álláspont. Ha lázadozik a tömeg, az a baj, ha nem lázadozik, akkor meg az a baj.

    Ezért is kérdeztelek én téged, nem a tömeget. Ezért hagyjuk már a tömeget, nem fogunk mi okosat mondani a tömegek helyett, de nem is szükséges, nem azért vagyunk itt. Én az én álláspontomat képviselem csak, te meg képviseld csak a tiédet.