• Praetor
    #29
    Mondasz valamit. Bár ha belegondolunk, hogy a .NET FrameWork kb egy technológiai "háttérnek/előfeltételnek" minősül, ami szükséges bizonyos szolgáltatások eléréséhez, akkor máris nem valósult meg az árukapcsolás. Analógia lehet az autó és motorjának a viszonya. Miért nem készít a BMW az autóiból motor nélküli verziókat, mikor én mercédesz motorral akarom járatni az M5-öst... ;o)

    Figyelembe véve Pheel állítását (amennyiben valós): "Viszont tudni kell, hogy a .NET FrameWork ingyenes és létezik Linuxos/Unixos/ahogy tudom MAC-es átirata is"
    Ez esetben a platformfüggetlenség is adott, ami megint erősíti az M$ pozicióit.

    Nem vagyok egy M$ fan (sőt), de a bíróság majd eldönti, hogy történt-e jogsértés.

    Bulgáriában is elindult a jogszabályok harmonizációja, és az ottani jogszabályok is az uniós ajánlások alapján alakulnak. Valszeg az EU versenyjoga már erősen jelen lehet Bulgáriában is.

    Ha az Európai Bizottság megnyeri a pert az M$-el szemben, akkor Bulgáriában is nagy eséllyel hasal el az M$, főleg ha hasonló tartalmú periratot nyújtottak be. Márpedig a Bizottságnak komoly érvei vannak. Nehezen fogja magát kimosni a Redmondi cég.