az
  • sniper
    #1
    Kovetkezo a problemam: van 1 asztali pc-m, meg 1 notebookom (win xp sp1 mind2on). Az asztaliban van 2 halokartya (alaplapi + egy masik), az egyikkel log a neten, a masikkal a notebookhoz kapcsolodik. Gondoltam miert ne lehessen a notebookrol is netezni, internet sharing az asztalin, a notin meg gatewaynek, dns-nek megadom az asztali ip-jet. Persze nem m1. Aszongya van olyan lehetoseg hogy 2 halozati kapcsolatra vmi "bridge connectiont" hoz letre, gondoltam hatha ez a nyero, probaljuk. Igy se m1. Najo, akkor hagyjuk a francba az egeszet, vissza mindent. A meglepetes csak ezutan jott: nem hajlando dinamikusan ip-t kerni a routertol se az asztali gep, se a notebook, csak akkor mukodik a net ha manualisan beirom neki hogy marpedig ez es ez az ipje, meg a gateway, dns, stb. Csinaltam utana 1 format c-t + win reinstallt, es tovabbra se hajlando rendesen mukodni, pedig igy elvileg minden beallitasnak alapra kene visszaallnia. Mi lehet a problema? Irkalhatott bele a win a halokartyabak es ott baszhatott el vmit, vagy mi? Az igazan erdekes hogy a noti is ilyen szarul mukodik, pedig azon semmi nem volt atallitva, csak az asztali gep ip cime lett beirva neki gatewaynek, dns-nek. Hat hogy ettol mi a f@sz baja lehet... Aki tudja a +oldast, help!