• Nenrandil
    #49
    A mítoszokban mindenféle istenek országának van bemutatva...De szerintem ha létezett Atlantiszi civ. Akkor az is folyamatos hanyatlás végeztével bukott el...És mikor a görögök megjelentek a történelem színpadán akkor már lényegesen fejletlenebb szinten voltak...(bár még ekkor is magas építészeti és technikai megoldásokkal rendelkezhettek)
    De már régen nem volt olyan fejlett a világuk sőt...Nem véletlen hogy utána pár száz éven belül elpusztult...Az a legrosszabb hogy rengeteg írásos forrás pusztult el amikor Alexandria nagy része elsüllyedt...
    Trójában nem vagyok annyira képben mint ezt az alábbi cikk is bizonyítja de majd utána nézek...
    Szerintem az pedig hogy mi tudomyányos és mi fantázia szintén eléggé nehezen elkülöníthető...
    Az én fantáziám pl.: nem tudja elképzelni hogy egy nagy hangyaraj munkájaként emberek puszta fizikai erejükkel építették a Gízai nagy ptamist és az egész komplexumot...Az új és közép birodalmi templomok és egyéb szobrok és kissebb piramisok már mások...De nem véletlen hogy nem tudtál megismételni azt amit őseik... szerintem itt is az játszódott le mint (ha létezett) Atlantiszban...Hogy volt egy technika amit a korrupt papság hatalmának növekedésével elveszítettek...(ez az ókori egyiptomban eléggé jól megfigyelhető tendencia volt) Tehát hiába utánozták az ősöket...
    Az ókor viszont más... Kevés irásos forrás, kevesebb tárgyi emlék...És ha már pár ezer évekről beszélünk érdemse megjegyezni hogya mi civilizácionk mennyit változott pár száz évenként...
    Ami szintén érdekes hogy a legfejletteb és legbizarabb épületek az óidei egyiptomban keletkeztek...És ezután már nem épültek olyan jellegű dolgok(templomok, városok,)
    Tehát a fejlődés nem felfelé ivelő...(mint a mi civünk esetében)
    Tehát nem értem hogy a rosszabb demográfiai adatokkal épp hogy egyesített egyiptomi birodalom hogy kezdett egyből ilyen fejlett épületek építésébe...és hogy a kéíőbbiekben miért nem épültek nagyobb piramisok ha több lett az ember meg a civük is fejlődött...Én sem hiszek abban hogy UFOk építették őket...Meg iylenek...Ellenben tudta valamit akkor amit mi most nem tudunk és nem értünk és próbálunk ráhúzni egy általunk megmagyarázott dolgot...