Segiítsetek lécci nem megy a hálóm!
  • dopli
    #449
    Egyébként nekem is van egy hasonlóan megmagyarázhatatlan problémám, hátha van aki meg tudja fejteni. Szóval a digi a szolgáltató, egy UTP kábelen jön a lakásba az internet meg a telefon. Ezt egy splitterel elosztják kétfelé, az egyik vezeték megy a telefonba, a másik közvetlenül a számítógépbe. A problémám, hogy teljesen véletlenszerű módon néha elszáll a net, és mivel nem szabályosan kapcsolódtam le, ezért a szolgáltatónál még bejelentkeve maradok 1-2 percig, tehát addig újracsatlakozni sem tudok. Olyan, mintha valaki egy pillanatra kihúzná a hálózati kábelt aztán azonnal vissza is dugná. Dehát nyilván nincs szó semmi ilyesmiről, olyankor is előfordul a kapcsolat megszakadása amikor senki nincs a lakásban rajtam kívül. Próbáltam, hogy rángatom a kábeleket a csatlakozók környékén, hátha ez előidézi a dolgot, de semmi. Nem tudok rájönni, hogy mi okozhatja. Volt, hogy két napig semmi, de olyan is volt, hogy egy nap 4x is elment a net. Szóval ez a helyzet, ha valakivel történt már hasonló, vagy tudja, hogy mi okozza, kérem ossza meg velem.
    Köszi!