Ezernyi dolog, amit csak az Amerikai filmekből tudhatsz meg.
  • Lacc
    #607
    Lehet hogy nem illik teljesen a topikhoz, de az űrhajós-startrekes-javítós dologról jutott az eszembe :)
    Egy csatában az Enterprise fegyverrendszerét kilőtték (szal kint kilőtték azt a lézert). Erre Picard odaszól Spokknak hogy meg kéne ám ezt itt javítani (közbe persze lövik őket). Erre Spokk mondja, hogy no problem, és befekszik a vezérlőpult alá és elkezd ott szerelni mintha olajat cserélne :D

    Meg akkor egy filmes tény:
    -A távoli jövőben az emberiség csillagflottájának zászlóshajóján az személyzet biztonsága nem szempont. A hídon az ülésekbe még öveket se építenek, hogy ha a csata hevében a legkisebb találat is éri a hajót, az egész tiszti kar és személyzet szanaszét repüljön szaltózva és bukfencezve. A legfontosabb posztokat (pl. fegyverrendszerek) elfoglaló magasan képzett tiszteknek még ülés se jut, hogy ilyen esetekben garantáltan hanyatt vágódjanak.

    -A mérnökök a csillaghajókat úgy tervezik, hogy a parancsnoki híd papírvékony plafonján mindenféle létfenntartó rendszerek vékonyfalú gumicsövei fussanak , hogy ezek aztán egy kisebb rengést követően leszakadjanak, és gőzzel árasszák el a környezetet, hogy a személyzet ne lásson semmit.