Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • bat777
    #249
    hali

    olyan problémám lenne, hogy vettem egy asus K52J típusú notit. Feltelepítettem, mindent feltoltam a gyári driver cd ről.
    Egy iskolában dolgozok, ahol van egy vezetéknélküli hálózat is. sikerült ez eszközbe felvenni a noti hálókártyájának a fizikai címét, így van hálózat. Na de itt a gondom. nincs állandó sebesség! max 300k szokott lenni, itt 10 mp en belül ingadozik 300 és 0 között vagy 3x leesik a sebesség, majd megint beindúl, ezt csinálja, ha le akarok tölteni valamit és hosszabb ideig tartana na azt már nem tom. Ha lekapcsolom a wifit és lan kábelt rádugom, akkor gyorsabb a net, de a probléma megmarad. pl a directx et is úgy töltöttem le, h elindítottam majd 10-15 mp után leált, nem ment tovább, nézem a cfosban lent a sebességet, nem a cfos kavar be, mert előtte is ez volt a hiba, majd kihúzom a lan kábelt, majd visszadugom, mikor felcsatlakozik, azután folytatódik a letöltés, ezt csináltam vagy 6x míre letöltöttem, wlan on szinte használhatatlan, a net még elmegy, de letöltés semmi. az antenna szerkentyúje egy SMC wireles bridge, az a lényeg, h a számtech teremből jön át kábelen a net, itt az irodában rá van kpcsolva 2 db gép lan kábelen, majd a swich egyik kimenete a wirelesss bridge re, az antennán meg van 3 gép. ezek alkotnak egy hálózatot és látják egymást megosztás után, de az új notival nem látom ezt a hálózatot, a többi gépen xp van, ezen most win7, és nem tom, megoldani, h lássa ezt a hálózatot, a többi gép látja egymást. tehát a hálózatra feltudok kapcsolódni, a sebesség ingadozik nagyon, sokszor nincs is, ha kikerülöm a bridge-t és kábelen megyek rá a swichre, akkor is ez a problema, tehát szerintem a gépen van valami, valmi driver hiba vagy nem tom, most tettem fel a gyári drivereket. ez lenne a problemám, remélem érthető voltam :(