• Ironman2
    #28
    Mivel még pre-alfa állapotban van,ezért bugok előjönnek bőven.Folyamatosan foltozzák-toldozzák,nekem most hibátlanul futott,szóval a telepítés menete a következő

    1 Innen leszeditek a Sims Online klienset:Letöltés

    2.Elinditjátok a klienset,és az leszedi a játékot egy mappába,oda ahol a kliens is megtalálható (nekem a windows/sajátgép/letöltések mappába került Sims Online setup files néven.kb 1 óra a letöltés!!!! Ezért időben inditsátok el.Meg is lehet szakitani,nem a cancel gombbal,hanem ami mellette van,és utána onnan folytatja ahol abbahagyta,ha ismét elinditjuk a klienset

    3.Mikor lejött minden,akkor elindul a telepítő,(telepitési útvonalat át lehet irni C.-vagy D-be,attól függ milyen particiónk van) ez már gyorsan megvan,telepités után kéri az EA regisztrációt,ott semmit nem kell nyomni,csak a kilépést,ha jól emlékszem akkor kétszer kell kilépést nyomni,és egy nem-et

    4.Telepités után,le kell tölteni ezt:
    Itt a DIST-282-re kell kattintani!!

    5.Bontsuk ki a Dist-282 mappát winrar-al,és ide másoljuk be:C:/Program Files/The Sims Online/TSOClient) (vagy ahova telepitettük a játékot!)

    6.Töltsük le ezt:Innen azonnal lejön!,majd ezt másoljuk be a telepitett játék Packingslips mappájába,felülirva az ott lévő fájlokat!!!

    7 Kész is! lehet inditani a FreeSO.exe fájllal!! (mással nem szabad inditani)

    8 Karaktergenerálás után a térképen vagyunk,és a szem ikonnál irhatjuk be azt az ip-t ahova csatlakozni akarunk!! A hivatalos test szerver IP-je a következő:freeso.ddns.net



    Egy kis FAQ
    1.TCP 37564-es portot meg kell nyitni,ahol router van!!! Vagy egyszerübb ha az Upnp,be van pipálva routerben,az minden portot átenged
    2.Nekem nem müködött elsőre a játék,mert ilyen hibával állt le,ha rákattintottam egy képre:


    erre is van megoldás,le kell cserélni a játék mappájában lévő Openall32.dll fájlt erre:
    OpenAll32.dll
    (de csak akinek hibát ir ki,mert az új rendszereken csak ez lesz a jó!! Figyelem restart kell majd hozzá!

    3.Érdemes letölteni a Monogame programot,bár a játék tartalmazza a fájljait részben csak!
    http://www.monogame.net/2016/03/17/monogame-3-5/

    4 Microsoft VC redisteket felrakni!!! 2012 x86,x64,és 2015 x86,és x64!! Igaz a Monogame progi is felajánlja majd őket!!

    5 itt rengeteg ip van ahova lehet csatlakozni,tanulmányozzátok a hivatalos fórumot!!! Lehet sajátot is létrehozni (bár azt most nem részletezem:

    http://forum.freeso.org/forums/play-tests.24/

    6.Csetelni az ENTER gombbal lehet játék közben
    7.Teljes képernyőre való állítás,és felbontás módosítása.Megnyitjuk a FreeSo.exe.config fájlt valamilyen szövegszerkesztővel,és az ott lévő részt módosithatjuk igy:

    < setting name="GraphicsWidth" serializeAs="String">
    < value>1024</value> <--edit this (optional)
    < /setting>
    < setting name="GraphicsHeight" serializeAs="String">
    < value>768</value> <--edit this (optional)
    < /setting>

    A 2 szám helyére irjátok az új felbontás értéket!!!

    Majd teljesképernyős modba állítás:

    <setting name="Windowed" serializeAs="String">
    < value>False</value>
    < /setting>

    Egyelőre ennyit tudtam infot összehozni,még nekem is sok kérdés van hátra,pl saját házat hogy lehet épiteni...saját telket hogy lehet létrehozni? stb
    Jó szórakozást mindenkinek!!!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.05.08. 16:25:15