10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • LizardX
    #690
    Na, én aztán nem vagyok se rádióamatőr, se szakember, de amennyire én tudom, a frekvenciaugratás használata esetén nem nagyon van esély az adó felfedezésére: annyira rövid ideig használják az adott frekvenciát, mielőtt átugratnának egy másikra, hogy a lehallgatónak nincs lehetősége "végigtekerni" a teljes frekitartományt abból a célból, hogy elcsípje az adást. A jelenleg használt antennák/vevők/jelprocesszorok/algoritmusok még nem boldogulnak a feladattal, hiszen elvileg olyan megoldások kellenének, amelyek egy időben az egész, esetleg több tucat MHz-es sávot figyelik. Ha leosztod akárcsak néhány kHz-enkénti csatornákra, egyszerre akár több ezernyi megfigyelni való frekvenciát kapsz, és ezeken kell a századmásodperces adásokat megcsípni - hát ehhez szerintem SETI kellene, nem a mai harctéri elektronika. Konklúzió: szerintem a frekiugratás használata esetén jelenleg egyáltalán nem képesek bemérni az adókat, még csak a jelenlétüket sem érzékelik. Az más kérdés, hogy csak egy szolid A-bomba kell, néhány km magasban eldurrantva, és lehet kihajítani a kukába az egész Land Warrior-t (EMP rulez): :)