1411386313.png
  • Mozes
    #102730
    Monitor ügyben az én tapasztalatom:
    - Nekem a 240Hz-es monitorom van és elég sok játék bírja is a 240Hz-et, de nekem nem dobott annyit a játékélményen mint amit vártam pedig elég sokat nyomom autóversenyekkel (F12021, Dirt Rally2) vagy FPS-el (CS GO, Battlefield5). Biztos látnám a különbséget, ha visszamennék 60Hz-re de akkor sem az agyamat eldobom kategória volt nekem. Szerintem egy 120Hz-es monitor tuti elég, de szerintem a képminőség sokkal fontosabb
    - HDR-es a monitor viszont, na ez nekem sokat dobott, itt mintha új játékokkal játszanék, olyan részletek jelentek meg a játákokban amiket eddig nem is láttam, ez nekem nagyon bejött
    - fontos volt nekem a sRGB támogatása a monitornak, mert nem csak játékra használom, hobbiból sokat fotózok meg vágok videót. Volt olyan monitorom amiben nem volt ez meg és nagyon látszott a különbség, nem voltak szépek a színek munka közben
    - Freesync/Gsync - mindenképpen javasolt, és érdemes utána olvasni mert van egy csomó Freesync monitor ami támogatja a Gsync-et is, de nincs feltűntetve és fordítva szintén...
    - ami nekem még fontos volt mivel mondjuk szeretek sötétben játszani egy sötét közegben játszódó játékkal, hogy a fekete az fekete legyen (black uniformity). Minden monitoron tesztelik ezt, ez azt mutatja meg, hogy mondjuk amikor egy sötét szobában játszol akkor mennyire ténylegesen fekete a fal és a közeg vagy csak egy bevilágított fekete...én sokat nyomom repülőgép szimulátorokat és repülök este, volt olyan monitorom amiben annyira rossz volt ez az érték, hogy az égbolt nem feketének tűnt, hanem szűrkének......nagyon zavaró volt...

    A kérdésedre válaszolva 110Fps-en futó játék is tökéletes lesz egy 140Hz-es monitoron, ha van benne Freesync/Gsync.....a monitor ekkor vissza fogja venni a képfrissítést 110-re vagy arra amivel éppen fut a játék
    - ami még érdekes, ha mondjuk egy 240Hz fut egy játék, hogy sokkal több erőforrás kell a géptől, azon lepődtem meg, hogy játszottam egy stratégia játékkal aminél eddig nem volt hangja a számítógépnek amikor a régi monitoron játszottan 60Hz-en, de amikor felraktam 240Hz-re az új monitor miatt akkor úgy megizzadt, hogy konkrétan majd teljes erővel mentek a ventik és elég hangos lett a gép.....érdemes végiggondolni mikor kell mondjuk 240Hz-en hajtani egy játékot és mikor nem...
    Utoljára szerkesztette: Mozes, 2021.12.15. 08:36:22