1411386313.png
  • broman191
    #101793
    Érvényes meglátás, én is majdnem szerkeszettem, de hát időkorlát... :) Az említett esetben a bizonyos user eladta utána a csilliós hűtést, mert nem tett csodát a régi procijával. Nem volt kifejezetten hosszútávú racionális döntés... :D Egy masszív 3 ventis vízhűtés mindenesetre overkill kategória a legtöbb procihoz és pénzügyileg sem éppen racionális, amikor a töredékéért lehet szintén halk és bőven az adott TDP kerethez illő szög egyszerű léghűtést venni. Használtan nyomott áron kifejezetten vonzó darabok kelnek el időnként, mivel egy szép nagy darab réz-alu hűtőn tényleg legfeljebb a venti(ke)t kell cserélni x évente, a fémekkel érdemi amortizáció nem történik, de egy AiO vízhűtésnél a pár év garin túl besz4rhat a vízpumpa mondjuk, aztán lehet újat venni, esetleg netes utána járás nyomán kockázatos DIY barkácsolásba kezdeni.

    Az FX-8320 még AM3 ha jól rémlik, ami a hűtés rögzítési paramétereit tekintve lényegében AM2/AM2+ volt, de az AM4-hez bizonyos hűtőknél úgy emlékszem hogy külön felfogató kit szükséges...de ahogy elnéztem a fogatási tényezőket nálam pl. az ősi TX3 mintha felmenne még az AM4-re is. Az alaplap CPU körüli műanyag részei meghatározóak a klasszikus átfűzős AM lefogatóknál. Majd a Ryzen 3000-rel kiderül ha minden igaz... Egy fokkal érezhetően jobb megoldás lenne mint a vérszegény gyári Wraith Stealth, amit jelenleg is adnak a Ryzen 5 2600-hoz és gondolom marad a 3gennél is. Viszont a legalább tizenezerrel drágább 2600X-hez már a Spire kiadás jár, az pedig bizonyos tesztek szerint nagyjából egy belépő toronyhűtő szintjén van. Csak az X modellek felára a jobb gyári hűtés kivételével számomra nehezen indokolható...ha meg a jobb hűtésre igazán nincs szükség, akkor főleg nem létszükséglet a maradék érdemi különbség PBO.

    ui.: Socket AM4 – A váltás a processzorhűtők szemszögéből @ iPon
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.03.20. 18:21:52