• FtranX
    #206
    "Velem is volt már ilyen. Ideggyógyászok szerint azért van, mert ilyenkor még néhány fontos agyközpont nem ébredt fel."

    Az volt a szerencse, hogy előtte olvastam róla. Különben lehet hogy egy kicsit megijedek. :)

    "Az elméleti fizikában is vannak olyan dolgok, amik létezésére még nincs kísérleti bizonyíték."

    Igen, ezzel mindenki tisztában van és úgy is kezelik őket.

    "Itt most nem vallásokról volt szó. A meridiánok és csakrák rendszere megfigyeléseken alapul, és nagyon is jól ír le sok, másként még nem megmagyarázott testi működést, illetve azok közötti összefüggést. (Ne nyilatkozz olyanról, amit nem ismersz.)"

    Lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott. Milyen megfigyelésekkel igazolták a meridiánok és a csakrák rendszerének létezését? Pontosan mik azok a meridiánok és csakrák? Átböngésztem egy pár akupunktúrával foglalkozó oldalt, de nem kaptam rá választ. (csak amolyan "a szerveket összekötő vitális energiát szállító csatornák", stb szerűeket)
    Az rendben van, hogy ez a modell bizonyos mértékig működik, de valahogy be is kéne illeszteni a már meglévő rendszerbe.

    Tudtommal eddig csak annyi a biztos, hogy ha embereket bizonyos helyeken tűkkel szurkálunk, akkor bizonyos betegségekben javulást érhetünk el, valamint csillapíthatjuk a fájdalmat.
    Kíváncsi vagyok a pontos hatásmechanizmusára.