Hogyan kell Szervert csinálni otthoni gépből?
-
#21
"úgy kellene megoldani, hogy egy ímél címet többen is le tudjanak tölteni"
Nem tudom, hogy per pillanat milyen erőforrásokkal rendelkeztek jelenleg, de lássunk pár megoldási lehetőséget:
Tegyük fel, hogy adott már egy e-mail fiók.
Ha POP3-as hozzáférés van csak hozzá, be kell állítani a levelezőkliensben, hogy a letöltött levelekből maradjon másolat (Thunderbirdben Üzenetek megtartása). Az e-mail fiók használóinak meg nem szabad agyba-főbe törölgetni.
Ha IMAP-os hozzáférés van, akkor egyszerűbb a helyzet: csak annyit kell elérni, hogy a közös levélfiók használói ne törölgessenek.
Ha az e-mail fióknak van beállítófelülete, vagy ez egy céges (fizetett) levelezőszerver, be kell állítani/a rendszergazdával be kell állíttatni, hogy a beérkező leveleket automatikusan másolja további levelezőfiókokra, vagy állítsátok be, hogy a beérkező levelek fiókja valójában csak egy "alias" legyen, a bejövő leveleket irányítsa egyből (ne tárolja le) más levelezőfiókra.
Ha nincs levelezőfiók:
* érdeklődsz az Internet-szolgáltatódnál, ők tudnak adni (jó eetben megcsinálják az átirányításokat is)
* létrehozol egyet egy ingyenes szolgáltatónál (például a GMailnél)
* veszel tárhelyet/domaint, olyat, amihez jár e-mail-fiók (és szolgáltató valószínűleg meg tudja oldani az átirányításokat is)
* ha van egy fölös számítógéped a célra készíthetsz is egyet: Linux+Postfix+Courier+MySQL+esetleg Apache (webes levelezéshez: Squirrelmail/Roundcube; levelezőfiók-konfiguráláshoz: Postfix Admin) - például így