romák mindenhol
  • end
    #26


    EZ MEG MAGA A TÖRTÉNET

    A KopjaPress helyszíni tényfeltáró riportja! KUNSZENTMIKLÓS A RETTEGÉS VÁROSA!!

    KopjaPress különleges gyorshíre és riportja!

    2003. augusztus 16-án szombaton éjjel Kunszentmiklós-i cigányok egy 50-60 fős csoportja vasvillákkal és lándzsákkal, valamint csapágy-golyókkal
    felszerelt csúzlikkal a város központi részén megtámadta a diszkóban szórakozó magyarokat, majd az intézkedni kivonult rendőröket vasvillával, és csúzlival támadta meg. A rendőrök megsérültek, autójukban kár keletkezett. A romákat csak többször levegőbe lőtt sortűzzel tudtám megfékezni. A rendőrség nem adott kis semmiféle közleményt sem, csak kizárólag a Petőfi Népe többszöri kérésére 18-án hétfőn.

    A KopjaPress helyszíni tényfeltáró riportja!
    KUNSZENTMIKLÓS A RETTEGÉS VÁROSA!!

    Augusztus 19-én délelőtt meglepően csendes az amúgy nagy forgalmú Kunszentmiklós város főtere. Nem látszik az ünnepi készülődés, de minden nagyobb kereszteződés mellett rendőrautó áll. Látható, hogy a helyi lakosok az idegen gépkocsim láttán gyorsan lehajtják fejüket, majd odébbállnak. Szinte lehetetlen bárkivel is szót váltani. Ismerőseim ajtaján hiába csengetek valahol messzi vannak a várostól, vagy ünnepelnek, vagy szégyellik a városukban történteket. Miután megszoktam, hogy lassan el sem érdemes tennem a személyi és újságíró igazolványomat a rendőrök állandó igazoltatásai miatt, megpróbálom megtudni, hogy mi is történt 2003 augusztus 16-án éjjel 22,30 körül a városközpont diszkója előtt. A helyszínen kérdezősködök a Kálvin tér és a Mező Imre (még ez is???) utca között! Senki sem áll velem szóba, sőt jó szándékú emberek halkan - mint egykor az ÁVO-s időkben - mondják .." menjen el mert baja lesz"..! Azután mégis meghív valaki a lakásába, de előbb megkér, hogy vegyek egy Petőfi Népét, és csak utána kövessem titokban! Megteszem. Az illető miután lakása ajtaján hátulról fellehető összes - elég
    tekintélyes számú -reteszt gondosan bezárja nekiesik a Petőfi Népének, és szinte issza a betűket. Kiderült, hogy a főtéren lévő ABC-ben nem merte megvenni az újságot, mert a cigányok felírják, hogy ki viszi a lapot és jaj lesz annak. Majd velem is szóba áll. Szemtanú volt. Így meséli el a történeteket. Augusztus 16-én éjjel három cigány a Kálvin térhez közel lévő vendéglő előtt egyszerűen megragadta egy fiatal pár nőtagját, és ott a nyílt helyszínen meg akarta erőszakolni. A fiatal pár férfitagja miután nem bírt a baseballütőkkel felszerelt cigányokkal kiszaladt az útra és egy arra haladó Opel Astra gépkocsit megállított, amiben történetesen egy Budapesti rendőr is utazott. Az elővette az igazolványát, és igazoltatni kezdte a cigányokat. Azok vitatkozni kezdtek, de erre gépkocsival megérkezett a Tassi körzeti rendőr. Megjegyzendő, hogy Kunszentmiklóson Városi Kapitányság van állandó ügyelettel, és egy Kunszentmiklósi rendőr nem volt a város főterén, hanem a szomszéd nagyközség, a mintegy 6 kilométerre fekvő Tass egyszem rendőre intézkedett a városban. Mint kiderült a Tassi rendőrt a vendéglátóhely tulajdonosa értesítette. Érdekes kérdést vet fel és egyben szomorúan jellemzi a helyzetet -, hogy a Kunszentmiklósi vendéglő tulajdonosa miért a szomszéd község hat kilométerre lévő rendőrét hívta, amikor alig 400
    méterre tőle ott van a helyi rendőrség, állandó ügyelettel? Kérdésemre
    vendéglátóm szomorúan rám néz, és szeme sarkából elindul egy könnycsepp. Időbe telik míg összeszedi magát. Az igazoltatás közben valahonnan meglepő módon egy Dózsa György kereszteshadserege felszereltségével vetekedő 30-40 fős cigány csoportosulás került elő. Fegyverzetük vasvilla, kihegyezett vasrúd, lándzsa, és sok parittya komoly méretű csapágygolyókkal megtöltve. Az egyik cigány férfi vasvillával le akarta szúrni a rendőrkutyát, mire a Tassi rendőr levette a kutyáról a szájkosarat. A cigány tömeg erre megtorpant, majd hátrábbra vonulva hatalmas kőzáport és parittyákból csapágygolyózáport zúdított a rendőrökre. Minkét rendőrt megsérült az arcán és a kezén, a rendőrkocsi ablakai ripityára törtek. A leállitott Opelban utazó polgári személyek mindketten megsérültek. A Tassi körzeti rendőr látva azt, hogy a begőzölt tömeg nem, tágít szolgálati fegyverével többször a levegőbe lőtt. Ekkora érkezett csak oda a Kunszentmiklósi kapitányság 15-20 rendőre, akikről eddig senki sem tudta, hogy hol töltötték az időt. Több lövés hangzott, de tény, hogy lőtt sérülés nem történt. Ekkorra már 100 fő fölé emelkedett a fegyveres cigányok száma, és a rendőrök csak 2,5 órás utcai csatában tudták őket hátraszorítani. Egyetlen cigányt nem tudtak elfogni vagy letartóztatni, bár Hortobágyi István Bács-Kiskun Megyei rendőr őrnagy szóvivő szerint a hangadók nevét tudják! (Kedden még senkit nem fogtak el ez tény!) Nagyjából megegyezik a riportalanyom elmondása Petőfi Népe c. megyei napilap 19-i tudósításával. Nem lehetett túl nagy az eltérés. Az újság sem szépített, és tény, hogy a Petőfi Népe zsarolta ki a rendőrségtől a hivatalos kommünikét. Kellemesen csalódtam a "Homoki Sikolyban". Megkíséreltem a vendéglő tulajdonosát megszólaltatni, de erre nem vállalkozott, holott kiderült, hogy együtt húztunk egykor surranót a Körmendi BM Tartalékos Tiszti iskolában. Megvendégelt tisztességgel - magántitok módon el is mondta történteket - és a Raiffeisen Bankos dossziémra tekintve csak csendesen annyit mondott.:- "Segíts innen elmennem pajtás. Add el a vendéglőt! Ez itt rosszabb, mint Dachau, vagy Katyn esetleg a Varsói gettó. Csak idő kérdése meddig élünk, és meddig élnek gyerekeink!" A közelben iszogatók csendesen bólogattak. Egy férfi sírni kezdett. Mindenkinek fizettem egy sört. Többet nem tehettem. Kiérőmmel az ABC melletti park felé vettük az irányt, és szomorúan mutatta, hogy a helyi hirdetőtáblán egyetlen nap alatt többszörösére emelkedett az eladó kunszentmiklósi házak és telkek hirdetései. A parkban néhány cigány - közöttük jól megtermett fiatal is - sütette magát a napon. Az egyikük láthatóan agresszívan indult felém. Kísérőm menekülni kezdett, és egy rendőr is elindult a helyzetet menteni. Kísérőm és a rendőr is szájtátva tapasztalta, hogy a cigány legény hirtelen megáll, és rémülten néz a trikómra. Hát igen.......nemrégen a Soltvadkerti vásárban egy szakállas MIÉP szimpatizáns árustól vettem egy XXXL-es MIÉP feliratú Nagy-Magyarországos, Nemzeti Színű Zászlóval díszített fehér trikót! Mit tegyek ....elég nagy darab vagyok és más nekem valót nem kaptam! A cigány fiút hirtelen hátat fordít, és sűrű "devlázások és váj száná-zások" közepette elszelel. Õ sem szólt semmit, és én sem hozzá. A rendőr elfelejtette a száját becsukni! Nem hagyom magam annyiban, megpróbálok a romákkal szóba elegyedni: -
    * Las-i tyo gyesz! Devlesza arakkhav tumen! - (Jó napot nektek! Istennel
    talállak benneteket!) köszöntem nekik, mire borzasztóan meglepődtek, de illendően válaszoltak: - Te del o Del! Del andlasz tu! ( Adjon Isten! Isten hozott) Ezután cigány szokás szerint nem szóltam, hanem együtt ülve vártam, hogy ők szólaljanak meg.
    * Egyszer csak kérés megszólalt az egyik roma fiú. Lehetett vagy 20-22
    éves. Jól megtermett dolgos képű, kérges kezű fiú.: - " Engedelma mangav magyari...sa jerton..magyari...sa jerton! "....( Engedelemmel legyetek felénk magyarok.....bocsássatok meg..bocsássatok meg! ) Majd magyarul folytatta! ..." Valahonnan jó kocsikkal idegen romák jöttek. Sok bort hoztak, és hárman voltak. Nagyon sokat ittunk! Azt mondták verekedni kell, hogy nagy legyen a romák tekintélye.....mi ezt nem akartuk...részegek voltunk...de mondták, hogy az ünnep miatt nagy lesz a hírünk és híresek leszünk! Adtak nekünk furkákat (vasvillák) és golyóbisokat! Mi mentünk...azt sem tudtuk hova és minek! ....és most átkozottak vagyunk! Saj...Del...Saj....Del! ( Istenem,...Istenem!)"
    * Tudtam, hogy többet nem fog mondani. Elköszöntem hát illendően. "Devlesza mukhav tumen!" ( Istennel hagylak benneteket!) "Zsa Devlesza!" ( Menj Istennel!) - válaszolták! Miközben a messziről figyelő kunszentmiklóik nem akartak hinni a szemüknek.
    Furcsa dolog történt ezután. Egy öregebb de kimondottan művelt, és szép
    arcú cigányasszony oda jött hozzám, és megsimogatta a fejemet. " Lasha
    vorbasa zsa dre shaje reses magyar csávó, patyiv te des, patyiv xutyiles" ( Jó szóval messzire jutsz magyar fiú, ha te tisztelsz én is megtisztellek) Majd cigány módra keresztet vette rám, és mosolyog integetett búcsút. A park szélén a cigányok mindegyike tisztelettel köszönt nekem. Én is így hagytam ott őket. Lassan hazafelé gurult az öreg autó. Jól tudom nem az én feladatom hogy egyszemélyben megoldjam a rettegő város minden nemzetiségi gondját. Szemem sarkából láttam, hogy egyre több házra kerül fel az "ELADÓ" felirat, és
    szinte minden második ház gazdájának szombat délutáni fő tevékenysége ez volt.
    A Szalkszentmártoni bezárásra ítélt laktanyánál megszólat a telefonom. A
    szerkesztőm hívott. Két mondata volt: -
    * Az idén Magyarországon ez volt a 11-ik szervezetten elkövetett roma
    tömegverekedés, amit kimondottan magyarok ellen hajtottak vége. Minden ok nélkül láthatóan előre elhatározva, idegenek szervezésében. Egyetlen esetben sem tartóztattak le senkit sem.
    * Íme...ez a híres "vasrendőrkapitány" Gergényi Péter állítólagos
    mintamegyéje Bács-Kiskun valójában.
    Kárpát-medence. Magyarország, Bács-Kiskun megye, Kunszentmiklós

    2003. augusztus 19-én dél körül.