• Indigo
    #587
    Ezt is végigjátszottam. Nem vagyok különösebben elragadtatva, de egyszeri kalandjátéknak elment. Voltak nagyon jó pillanatai, nagyon ötletes puzzle-ök, de voltak nagyon vontatott és unalmas részek, és logikátlan fejtörők, amik nagyban levontak az értékéből :( Az viszont egyenesen durva "poén" a fejlesztőktől, hogy szinte minden fejezetben elsütötték a ládatologatós puzzle-t, volt, ahol többször is... Ennek nagyon nem örültem. Nem azért, mert nehezek voltak, hanem mert unalmasak. A vége felé már kezdtem úgy érezni, mintha a Sokoban-al játszanék... Ráadásul még a "főboss" előtt is benyomtak egy ilyet, ezt már azért tényleg nem kellett volna...

    Ja, és ami még rohadtul idegesítő volt, az az irányítás. Ok, hogy 3D és fix kameranézet, de akkor az irányítást a karakterhez kellett volna belőni, nem pedig a kameranézethez viszonyítani... Így volt olyan akciórész, amit csak azért kellett többször újrakezdeni, mert kameraváltásnál már teljesen másfelé ment a karakterem. Mondanom sem kell, mennyire örültem neki, mikor valamit időre kellett megcsinálni...

    A laza, macsó, "jenki" George figurája számomra nem volt szimpatikus, sőt, néhol irritáltak a beszólásai meg a poénjai... Nico szép volt, csak túl "francia", Petra pedig - annak ellenére, hogy egy szadista ringyó - izgalmas figura volt :D

    A végkifejlet kicsit csalódás volt, túlságosan elvontnak tűnt már a számomra (ugyanúgy, mint az egyébként végig zseniális Fahrenheit esetében).

    Mindent összevetve, azért jó játék ez a Broken Sword 3. Mostmár kíváncsi vagyok az előző két részre is.