Turbo Pascal
  • Razputyn
    #265
    Sziasztok, szeretnék egy olyan programot készíteni a Turbo Pascallal, aminél megadok egy kezdőértéket, és az alapján ír ki random számokat. Olvastam, hogy a gép csak álvéletlen számokat tud generálni, a randomize parancs ad meg csak egy véletlen kezdőértéket ami alapján számolja a random parancs valamilyen algoritmus alapján a többi számot. Na most meglehetne azt oldani, hogy amit a randomize ad meg véletlen kezdőértéket, azt én adjam meg? Vagyis mondjuk randomnál beállítom, hogy 0-99-ig adhat random számot. A randomize generál egy számot ami alapján a random kiszámolja a "véletlen számot" na de hogy oldhatnám meg, hogy a randomize helyett én adjam meg azt a kezdőértéket. Remélem érthetően írtam, és tudtok segíteni. A lényeg, hogy, nekem 0 és 99 között kell, amihez a Random(100)-kell. Ezt értem, nekem az kellene, hogy a randomize helyett mást használjak. Mert ha nem használok randomizet akkor mindig ugyanazokat adja ki. Na de én úgy szeretném, hogy én adok meg a randomize helyett egy kezdőértéket ami alapján számolja ki a random számokat 0 és 99 között. Köszi előre is.