Empires: Dawn of the Modern World
  • Axon
    #51
    Nekem is ugyan az volt a problémám mint másoknak. Bejött az egérmutató és aztán sötét képernyő.
    A megoldás nekem abból állt, hogy leszedtem az ACE megacodec csomagot. Így már elindul. Mondjuk nem játsza le a kezdő animációt, arra biztos kellene valami kodek, de engem az nem is érdekel.
    A játék egyébként az Empire Earth készítőinek munkája és ez nagyon is látszik rajta.
    Nekem az egyik legnagyobb kedvencem volt az Empire Earth, hatalmas multikat nyomtunk és a gépi ellenfél is meg tudott izzasztani bennünket.
    Ez viszont teljesen más.
    Ha a gépi ellenfél a németekkel van szinte semmi esélyed sincs.
    Csinál vagy 40 királytigrist és lerohan.
    A tömegpusztító fegyverek megint rontanak a játékélményen.
    Amíg az első részben egy atombombát hozó repükőgépet le lehetett lőni, vagy egy atomrakétát megsemmisített a radaros kocsi, addig itt jön egy meteor (vagymiapöcsöm) és a kínkeservesen legyártott királytigris hadosztályom már csak por és hamu, majd simán lerohanják a bázisomat.
    Az első részben gazdagabb volt a nyersanyag forrás, gyorsabb az egységtermelés, jóval pörgősebb volt a játékmenet.
    Ott nem volt igazán vert helyzet, mivel egy félig lerombolt bázison is lehetett annyi egységet termelni amivel visszaverte a gép vagy én is az ellent. Itt erre esélyem sem volt. Végignéztem, ahogy gépi szövettségesem seregét, majd bázisát simán elsodorta egy királytigris roham, majd a felmentő seregemet is lazán befalatozta és irány a bázisom.

    Ez még csak a jéghegy csúcsa, sorolhatnám a negatívumokat.