ahhh
  • remark #977
    Na várjunk csak. Te eddig úgy gondoltad, hogy mi az igazságról (milyen a valóság igazából) beszélgetünk? Mert ugye a tudomány elvileg ezt deríti fel. De arról szólt az eredeti felvetés (az én értelmezésemben, miután a teljes blog közel felét elolvastam), hogy a tudományt hogyan használják fel irányításra. Ezért a tudomány nem tisztán-szűzien áll most előttünk, hanem hétköznapi valójában, koszosan-piszkosan, ezernyi csatát elveszítve, megtörten, kifacsarva, elgáncsolva, bemocskolva. EZ a tudomány a gyakorlatban. Az a tudomány amiről te beszélsz, az csak elméletben létezik.

    Na ERRŐL viszont már biztos vitáztunk. Azt hittem erre elég annyival utalnom, hogy a tudomány csak emberek vonatkozásában létezik. És mivel az emberek halmaza olyan-amilyen, így a tudomány ezen halmaz vonatkozásában is olyan-amilyen. Ebből kell kiindulni, mert ez a valóság. Az elméleted a tudomány tisztaságáról szép és igaz, de ha körülnézel a világban, akkor mutass már be egy helyet nekem, ahol az ebben a formában létezik.