Melyik tápot?
  • gforce9
    #6935
    Tudod nem szokás előzetes számolások nélkül egy tápegységet beletenni egy gépbe, egyrészt mert tönkremehet, másrészt mert kis %-ban alkatrészt vihet el, harmadrészt azért, mert abban 230V szaladgál és alapvető, hogy azzal nem slamposkodunk. Egy folyamatosan túlterhelt táp egy otthagyott gép esetén tűzveszélyes is. Akármennyire te ezt furcsának is tartott, mert nálad még nem történt ilyen. Én meg már láttam ilyet, maradjunk annyiban. Hangsúlyozom: Nem vagyok a hiperszuper drága tápok híve, de az, hogy te 10 éves táppal hajtasz egy mostani gépet, az csak arról árulkodik, hogy lövésed sincs arról, hogy az utóbbi 10-15 évben hogyan helyeződött át a 3.3 és 5V-os ágak terhelése a 12V-os ágra. Ami 10 évvel ezelőtt megfelelt 500W-os tápnak, sok esetben ma el sem indíja a gépet vagy túl lehet kritikusan terhelni. Értem én, hogy neked eddig szerencséd volt és nem vitt el semmit a táp és egyéb baleset sem származott belőle, de had ne kelljen már egyetértenem azzal, hogy te belebaszod az új gépbe a 10 éves tápot oszt jólvan. A sajátoddal semmi gond, te felelősséged. De légyszíves az otthoni évente néhány gépet összedobok tapasztalatából, ne akarj már mást lebeszélni arról, hogy kicsit előrelátóbb legyen és esetleg elvégezzen akár fejben néhány számítást, mielőtt elfüstöltet valamit (jobb esetben csak a tápot).