HOGYAN TARTSAM MEG A BARÁTOMAT?
  • boleron1
    #336
    Nézd kedves Pirosmogyi!

    Van közélet, és van magtánélet. A kettő összefügg még akkor is, ha a magánéletnek vannak sajátos viszonyai. A közélet által diktált, elvárt viselkedésformák, magatartásformák kihatnak a magánéletre is. Ilyen pl. a párkapcsolat. Részben magánjellegű, de van közéleti, társadalmi vonzatai is. Ez csak egy szelete a társadalmi együttélésnek, ezért nyitottam a Quo Vadis topikot, amelyik szélesebb értelemben tárgyalja a társadalmi viszonyokat nők és férfiak viszonylatában. Betettem egy riportrészletet is mely arra utal, hogy háttérbe szorultak a férfiak, a nők lekörözik őket, a férfiak elbátortalanodtak és a megváltozott viszonyokban nem találják a helyüket, miközben a nők egyre magabiztosabban már-már fordított alá-felérendelő viszonyba kerülnek, mint a klasszikus patriarchális társadalomban, ahelyett, hogy mellérendelő viszony alakulna ki. Ezzel a problémával kapcsolatban rengeteg cikk, tanulmány jelent meg, tehát létezik egy általános jellege, akkor is, ha a társadalmak nagyobb része még mindig a korábbi férfi-nő viszonyokat kultiválják a magánéletben. A közéletben ez a viszony eltolódott és a közéletben az azt meghatározó rétegek diktálnak. Ott pedig a kisebbségben lévő, a hagyományos viszonyokkal elégedetlen, önmagukkal is elégedetlen nők diktálnak, mögéjük pedig beállt a politikai és gazdasági hatalom képviselte is és erősen támogatja a MeToo és hasonló szélsőséges nőmozgalmakat is meg az LMBTQI mozgalmat is, holott kisebbségben vannak. Ugyanígy van ez A BLM-el is. Mindegyik mozgalom csoportjai kisebbségben vannak, mégis a többségi társadalom szorul vissza. Vagyis a liberális, eredetileg többségi demokrácia elcsúszott egyfajta klasszikus, kisebbségi demokrácia felé. Én azért indítottam a topikomat, hogy ezt megvitassuk, ki hogyan látja ezt a problémát. Nem velem kellene hát vitatkozni, hanem a topik felvetésével és az azt kísérő linkben megadott véleménnyel. Nem kell engem bátortani, nem vagyok félénk, sőt túlélő vagyok. Inkább a fórum tagjait vagy nem érdekli a téma és a probléma, vagy ők nem emrnek véleményt mondani. Bármelyik áll fenn, én csak sajnálni tudom.