\"Behajtási ügy\"
  • dikki*yysw
    #4
    Tehát, kezdjük az elején.

    "Tudod ez egy valós hír" igen, tudom, ez egy kb. 3-4 hónapos ügy. Vagy már nem is emlékszem mikori.

    Ha érdekel, akkor elmondom miről van szó. A SCO szerint (régebbi nevén Caldera, övék és az AT&T-é a UNIX System V licencjoga) az IBM a linux fejlesztésekor copy-paste módszerrel emelt át a UNIX System V forráskódjából. 168.276 sorról van szó, a NUMA memóriaszervezés, és több processzoros (környezetben használt) RCU forráskód területén.

    Erre bizonyítékul a programozói commenteket tekintik, ugyanis annak az esélye hogy két programozó betűre ugyanazt a kommentet fűzze a programjához, kizárt (programot írhatnának ugyanazt, ugye).

    Ennyi az előzmény. Ha két hónapnál gyakrabban olvasol linux/unix híreket, akkor viszont tudnád ezzel kapcsolatban az aktuális fejleményeket.

    ERGO a vádamra visszatérve: igen, ez egy zavar- és pánikkeltés. A SCO elérte a célját, az olyan (*x ügyekben!) tájékozatlan userek mint te egymást kérdezgetik, hogy "Sokba kerülhet a LINUX?" mert nem tudják, hogy

    0. nem biztos hogy igazat mond a SCO; de ha igen
    1. már kétszer ki lett adva az érintett forráskód
    2. a linux kernel egy kis részét érinti csupán a copyright probléma
    3. ha bebizonyosodik, hogy igazuk van, akkor újra lehet fordítani a kernelt a problémás részek kihagyásával.

    Ajánlom a hup.hu -t, és annak is a SCO szekcióját.

    A kérdőjel.