• Lola.
    #39
    "Az igaz, volt már
    olyan, hogy gépem elszállt, de ezek hardver hibák voltak."

    Ez mind nagyon jó, csak akkor mondd már el miért irtad, hogy egyszer kifagyott az xp-d és újra kellett inditani? Mert ezzel azt súgaltad, hogy nem volt valós oka és az xp csak úgy kékhalálozni szokott, ami nem igaz. Most meg irod, hogy az ilyen esetek mind hardver hiba miatt voltak...

    "alaplap, memória, stb. hibánál Te sem szoktad kideríteni, melyik tok, melyik p-n átmenete (stb.) hagyta el magát."

    Persze, hogy nem, én szoftverrel foglalkozom. Ilyen esetben elkönyvelem, hogy a kékhalál/kernel panic oka hardver hiba és elháritom a problémát pl. az általad emlitett csere útján. Pontosan erről beszéltem lejjebb.

    Nem mennék részletekbe, de hidd el nekem (vagy kérdezd meg bármilyen biztonsági szakértőtől) hogy egy reverse proxy szinte semmit nem ér biztonsági szempontból. Az pedig végképp naivság elhinni,hogy egy microsoft.com kaliberű site egy reverse proxy-nak köszönheti kvázi feltörhetelenségét...

    "de úgy sejtem egyszerűbb IP címre támadni, mint előtte még egy DNS-t is lekérdezni."

    Igen, előbbivel meg lehet spórolni legalább 40 ms-ot... :))

    A példáddal 2 igen komoly baj van. Először is a leglényegesebb adat nem szerepel benne a tco, ami manapság a legfontosabb döntési szempont vállalati rendszereknél. Bár rutintalan informatikai vezetőről beszélünk, de ha nem tudja mi az a tco és csak azzal számol, hogy szoftver x millió, hardver x millió és a kettőt összeadja, mint informatikai költség az nem rutintalan, hanem szimplán hülye... Igy innentől nemigen értelmezhető a példa, de menjünk mégis tovább a másik gond felé, ami pedig az arányok. Nem tudom milyen szinten láttál már vállalati hálózatot ill. ennek anyagi vonzatait, mert a számok nagyon más arányt mutatnak. A szoftver költségek a hardver mellet eltörpülnek (általában 10-20%-át sem érik el) igy egy 100 milliós nagyvállat hardver beszerzéseihez, jó, ha 10 milliós szoftverköltség jön (nem open-source esetén!).

    Ha ezek figyelembevételével újraszámolod a példád magad is belátod azt ami a világban zajlik linux terjedése címszó alatt. Persze ezzel a képlettel elhisszük, hogy a linux ugyanolyan funkcionalitást tud nyújtani vállalti környezetben mint mondjuk a win, ami erősen nem fedi a valóságot (lásd lentebb központositott menedzsment domain stb-stb)

    Sajnos a vállalatok 90% hálát adhat a jóistennek, ha szórnia kell a pénzét, hogy jövőre is legyen mit szórni, mert a valóságban sosem jut elég pénz a fejlesztésekre, gondolj csak az elavult gépparkok tömegeire vagy még dos-t, 9x-et, nt4-et, 3.51-et használók népes táborára. Gondolod azért használják, mert élvezik a szivást? Nem, hanem mert nincs keretük lecserélni...