Hegymászás, búvárkodás, Downhill, rafting, barlangászat, ejtőernyőzés, paintball, sí, snowboard, kori...
  • Ironman2
    #90
    3 magyar honfitársunkat vesztettük el idáig,egy értelmetlen hobbi miatt,amit én nem neveznék sportnak egyáltalán,inkább valami örültségnek.
    Nincsennek szavak a mostani eset körül,bár sajnos benne volt a pakliban a legrosszabb forgatókönyv is.
    Megtörtén megint a tragédia,10 év után Igaz távolabb Erőss Zsolttól,ő egy másik hegyen szenvedett tragédiát.
    Miért kell nekünk elveszteni még nagyszerü embereket? Ki lesz a következő áldozat? Inkább ne legyen senki se.
    Néztem akkor az 1-es alaptábort,minden külön sátorban volt,a főzés,fürdés,evés,alvás.Kint egy gödörbe ürítettek a hegymászók,nem messze a tábortől.Nézem ugyanazt a helyszint ma,teljesen ledöbbentem,hogy felhúztak oda összefüggő lakórészeket.Gondolom fűtés,melegviz,lubickolás,konyha,ebédlő,minden megvan ahol várják a lelkes hegymászókat.Elvétve találni pár sátrat csak a lakórész körül.
    Zseniális! Mostmár lassan wellnessel várják a hullajelölteket!
    Na és ez csak 5100 méteren!
    7000-9000 méterig tart a halálzóna.Az utolsó tábor is a 4-es már ezen belül van,innen már csak a csúcstámadás a végső lehetőség.
    Innen a hegymászónak csak a saját önkontrollja számít,ha létezik egyáltalán ilyen.Agyi ödémánál ez nagyon kevés lehetőség!