Alaplap fura hiba
  • Qwerty4
    #21
    Helo!!!
    Óriási gondom akadt az internettel.:(
    Kedden este kikapcsoltam a gépet, azelott tökéletesen ment a net,
    másnap hazaértem a suliból, bekapcsoltam a gépet és egyszeruen nem ment,
    akkor még a szolgáltatóra fogtam a dolgot, volt eset amikor azért nem volt net,
    mert a szolgáltató balf*szkodott.
    Csütörtökön sem ment, ekkor már biztosan tudtam, hogy nem a szolgáltatóval van gond:
    -kicseréltem a hálózati kábelt, akkor sem ment
    -kértem az egyik haveromtól egy PCI-os háló kártyát, betettem, akkor sem ment
    -IP-t, Getaway-t, DNS-eket, Maskot 1000x ellenoriztem, nem volt hiba
    -Drivert is vagy 5x újraraktam, nem segített
    Közben pedig a tesom gépén tökéletesen megy minden.És megjegyzem kedden nem instaláltam
    semmit, nem matattam a gépbe, tehát nem tudom milyen hatás érhette, hogy ez történt.
    Pénteken már Windows reinstall volt, az sem sikeredett jól, csak nem ment a net.:(
    Ebben az esetben gondolom kizárható a software hiba.
    Az alaplapom:Biostar M7NCD Ultra nVIDIA nForce 2-es chipsettel, rajta van az alaplapos
    háló kártya:nVIDIA nForce MCP.
    Megfigyeltem, hogyha bedugom a háló kábelt kapcsolódik, viszont adatot nem képes tölteni,
    tehát számolja a kapcsolódási idot, a sent növekszik, a received viszont a 0-n áll.
    Ebben az esetben akkor csak az alaplappal lehet gond, mert RAM-oknak, procinak, winchesternek,
    VGA kártyának, DVD-nek semmi köze.
    Mit csináljak???Mivel van a gond vajon???Valaki járt-e már így???
    Valahogy megtudnám javíttani vagy vigyem vissza??? mert még 1 és fél évig garanciába van.
    De ha visszavinném biztos egy hónapig nem látnám és nem lenne gépem és ezt is csak az ünnepek
    után érdemes, mert 2 hétig nem történne semmi vele, így csak idot vesztenék.
    Érdemes-e szervízbe vinni???ha lenne vmi értelme elvinném, megérné kifizetni oket.
    Mitévo legyek???Segítsetek!!!