vkinek vmi köze volt már köze egy szektához?
  • HUmanEmber41st
    #32
    Én úgy tudom, h a szekta egy nagyobb vallási irányzaton belüli speciális szemléletű csoport.
    A kereszténységen belül a HIT gyüli, Jehova tanui, a teljes református egyház, ilyenek.
    Az ISCON azaz a Nemzetközi Krisna tudatúak Szövetsége szintén egyház. Ők képviselik az igen sokrétű Védikus Filozófiát. Ez az "alap" vallás, a sokféle istentisztelet ebből indult ki.
    A Buddhizmuson belül is van igen sok irányzat, de ott még azt sem lehet igazán tudni, melyik gyakorlat, vagy iskola képviseli a kezdeteket, (annyi van,) tehát ott nehéz meghatározni a szektákat :D

    Persze itt Magyarországon a szekta kifejezéshez hozzákapcsolódott mindenféle negatív értelem. Ilyenek, h az illető fiatal elköltözik otthonról, szinte minden kapcsolatot megszakít rokonaival, barátaival.
    Általában aztán kiderül, h valami településen kívüli tanyán dolgoznak napi 12-14 órákat és ebből a szekta főnöke általában nagyon meggazdagszik :D :D

    ( A HITről tudnék mesélni, egy közeli ismerősöm miattuk vált el házastársától. A Jehovások (akiket megismertem) meg tök rendesek, lakik egy család a közeli szomszédunkban is. Évekig nem is tudtam róla, h azok.

    Az alcímet nem lehetne átfogalmazni egy kicsit ? :D :D