• icewind2
    #18
    Azt hiszem sokan félreértitek a lényegét a dolognak. Nincs olyan fizetős szolgáltatás, ami olcsóbb lenne az ingyenes letöltésnél - ez sem fogja hirtelen elnépteleníteni a fájlcserélőket. A modemes sebesség problémáját felejtsd el, az az óceán túlsó felén már nem jellemző és itt sem sokáig lesz az (sokáig alatt 4-5 évet értek). A dolog azért nagyon jó szerintem, mert végre a gyakorlatban is megmutatta, hogy nem a "majd jól pofánváglak, ha letöltessz!" hozzáállás az egyetlen lehetőség a zenék internetes terjesztésére. Az Apple mostani húzása egy lehetséges alternatíva - az árról annyit, hogy ha (durván) a számítógépek 5%-ról egymillió letöltés érkezett, akkor a PC-s változat piacra dobása után szerintem csökkenni fog az ár is, nagyjából a felére, mert már bőven rentábilis lesz. Biztos, hogy a kínálatban a rétegzenék, régi felvételek, ritkaságok eleinte nagyobb szerepet fognak játszani, mint a mainstream (bár a reklámban az fog szerepelni), mert egy beszerezhetetlen kedvenc régi lemezemért sokkal könnyebben fogok legombolni 2-2,5 ezer forintot mint egy bárhonnan leszedhető anyagért.
    Biztosan lehet, sőt kell is javítani a feltételeken (szerintem is lenne igény tömörítetlen minőségű anyagokra is,) de a kínálat bővítésével és az árak csökkentésével szerintem egyértelműen ez vagy az ilyen szintű megoldások jelentik majd a közeljövő zeneterjesztését még nálunk is.