N
AZ ÉRETTSÉGI TÉTELEKET NE ITT KERESD, MERT ITT NINCSENEK.

NEM IS VOLTAK, NEM IS LESZNEK.

N


  • Gaba94
    #29448
    Szerencsére ilyenről szó sincs, mármint, hogy valamelyikükkel is rosszban lennék. Sőt, inkább az a "baj", hogy jól ismernek, és valószínűleg elvárják, hogy szép felelettel álljak elő. Pl. a töri tanárom már az írásbeli előtt is elmondta, hogy tőlem ötöst vár, tehát már ezzel is egyfajta nyomást gyakorolt rám. Persze javarészt 5-ös dolgozatokat írtam nála, így nem csoda, de azért mégiscsak más az, ha valaki még konkrétan meg is mondja neked, hogy elvárja a jeles érettségit. Végül is 4-es lett, 68%. Nyilván lehetett volna jobb is, de miután megírtam, úgy voltam vele, hogy a 60% legyen meg, tehát ha így nézzük, akkor a várakozáson felül teljesítettem. Mivel nekem a töri illetve az angol (71%) számít bele a felvételibe, így ezeket lenne jó felhúzni legalább 75-75%-ra, hogy a 300 pont meglegyen a felvételin. Az ötöst nem igazán tűzöm ki célként, azért ahhoz 90%-ot teljesítenem kéne szóbelin. Bár, ha szerencsém lesz (főleg törinél), akkor talán összejöhet.

    Egyébként a #29443-ban feltett kérdésem még állna, ha valaki tudna ezzel kapcsolatban mondani valamit (a lehetséges ponthatár alakulásáról), akkor azt nagyon szépen megköszönném.