Minden amit a fogászatról tudni szeretnénk!
  • htlecso
    #40
    Azért írok, mert hátha segítek azoknak, akik hozzám hasonlóan nagyon félnek a fogorvostól. Volt 2 teljesen letörött fogam. Sokáig nem mertem velük fogorvoshoz menni,mert az ember annyi minden hall/olvas össze a kalapálás / vésés borzalmairól, hogy az őrület. Aztán összeszedtem minden bátorságom, és elmentem egy győri magánklinikára. Mondanom sem kell hogy féltem, felváltva villantak fel bennem a gyökérfogó és a véső képei meg a borzalmak amiket lehet olvasni az interneten a fórumokba.
    Székbe beültem. Doki injekció elő, s mindkét hátsó felsőbe kaptam egy injekciót. Egyáltalán nem fájt. Utána mondta a doki hogy kapok egy harmadikat is a szájpadlásomba, s mondta, hogy ez jobban fog fájni. Hát az sem fájt, inkább kellemetlen volt. Utána 10 percig zsibbadtam, s közbe kérdeztem a dokit hogy mi lesz, hogy szedi ki, rákérdeztem hogy vésni fog e. Furcsán nézett rám, azt mondta, hogy nekik nincs is vésőjük, ők ilyen módszereket nem alkalmaznak. Kicsit megnyugodtam. Jött egy gyökérfogóval, s nagyjából 5 perc alatt kivakarta mind a három gyökérmaradványt. A legkisebb fájdalom nélkül. Kellemtelen érzés persze hogy a szádban turkálnak, de tényleg nem fájt, pedig gyulladt volt a fogam és féltem hogy igy nem hat majd az érzéstelenítő. A másik fogammal kicsit több volt a macera, de különösebb fájdalom nélkül kiszedte azt is. Pár öltéssel összevarta a fogínyt. Mosolyogva mentem ki a rendelőből. Nem hittem volna, hogy ennyire simán ki lehet szedni ínyig letörött fogat. Ne féljetek elmenni, és ne tartsanak vissza senkit a rémtörténetek, emberi humánus módon ki lehet szedni a maradványt fájdalom nélkül! AKit érdekel, hol voltam, keressen meg bátran imélbe.