• dez
    #20
    Oké, de azért ne lásd ennyire sarkítottan a helyzetet. Pl. a tud.ism.terj. tévécsatornák is fizetősek (sokan csak értük fizetnek elő a bővített csomagokra, pl. én is), vagy nagyon is sok tud.ism.terj. könyvet lehet kapni, szerintem többet, mint régebben. Az egy dolog, hogy nincs cenzúra, így van más is. Mellesleg az a más sem mindig hülyeség. (Régen is sokmindent hülyeségnek gondoltak, aztán kiderült, hogy nem is annyira az.)

    Nemeréről: Túlzottan sokat nem kereshetett azon a könyvön, mert igen olcsón lehetett kapni. Nem a pénzkeresés volt szerintem a fő motiváció, hanem az épp kivonulóban lévő oroszok tekintélyének csökkentése. Talán egy kiadó kimondottan rábeszélte, hogy írjon erről. (Akkoriban más, tudományos igényű könyvek is megjelentek velük kapcsolatban, pl. Sztálinról.) Nem volt tökéletesen megalapozott, amit írt, de nem is volt teljes badarság. Egy feltevés volt, bizonyos részletekre alapulva, józan paraszti ésszel hozzáállva. Nemere amúgy korábban is többszor tört botsot egyes tudományágak (pl. régészet) képviselőinek orra alá (mint pl. Daniken), akik persze igencsak megutálták ezért, és persze ahol csak tudták, szapulták... De nem feltétlenül volt 100%-ig igazuk.