Ultra Low-End Radeon 8500
  • Borg
    #2
    Sajnos, ez igy van.
    A témát a radeonos topic legelején is kitárgyaltuk már, anno én is igy jártam, LE cimen 230/230asat hoztak (bár nekem szerencsére bios friss segitett 275/275re, majd tuning 306ig).

    Az R8500 esetében még nincs szabványba foglalva maga a core/mem sebesség ugy mint a 9x00-eseknél. Tehát sajnos, LE cimen bármit eladhatnak abból, és nem höböröghetsz, mert nincs leirva hivatalosan sehol, hogy mennyin menjen.
    Hacsak nem BBA radeont vettél (amit az órajelből itélve kétlek) a piros doboz meg sokfélét sejtethet.

    Az egyetlen megoldás megnézni (lehetöleg vásárlás előtt) hogy hány ns ram van rajta. Ha ez 3.3 vagy 3.6 akkor beszélhetünk referenciakártyáról, ezek rendre mennek 300 felett is. Ha viszont 4, 5, esteleg 5.5ns ramok vannak rajta, akkor sajnos nem valószinü, hogy normális frekin jár a kártya. A 4 nanós még max mehet 250 vagy afelett, viszont rosszabbal aligha.

    Én eddig egyedül sapphire kinálatban láttam 250/200-as 128megás 8500at, nos, hát igen. Az olyan is.

    Bocs hogy nem tudtam pozitivat irni neked, de ez egy ilyen dolog még, a 8500al kapcsolatban :( Szerencsére az ATI tanult belőle mint mondtam, és a 9x00 sorozat kártyáival már szigoruan megszabott órajelen működhetnek a PBA kártyák is.