A Sudden Strike kop-kop ...
  • kovajani
    #3875
    Helló Blitzesek!
    A Blitzkrieg Antológiát játszom. Lehet, hogy én vagyok béna, de nálam hosszabb idejű játszás után leáll a játék, bármilyen kompatibilitási beállitást próbálok alkalmazni. A gépem négy magos és azt vettem észre, hogy a leállás után általában -mivel nem tudok másképpen kilépni- a vezérlőpultba lépek be/Ctrl+ Alt+ Del/ és itt azt láttam, hogy a leálláskor a teljesitmény 45-50% között volt. Tehát elképzelhető, hogy az induláskor használt magról át akar váltani másik magra, s ekkor áll le. Izgatott a külföldi fórumokon a "0" magra való beállitás kérdése, mint megoldás. Lényeg, hogy a játék elinditása után belépek a vezérlőpultba, ott a Részletek" fül alatt megjelenik a BK ikon a játék .exe felírattal. Erre jobb klikk s bejön egy menű, melyben az "affinitás beállitása" alatt a gép magszámától függően kipipálva megjelenik az összes mag. A "minden mag" és még az 0-1-2-3 mag is be van pipálva. Kivettem az összes pipát, csak a "0"-nál hagytam benne. Ezután már akár több órai játék közben sem volt semmi játékleállásom, illetve lefagyásom. Természetesen ezt a pipamanipulálást minden játék inditásnál újból el kell végezni. De ez még mindig-szerintem-egyszerübb, mint xp-t telepiteni, vagy xp-s merevlemezre váltogatni.