Mit tudtok, mit gondoltok a Namo Webeditor 5-ről? (www.namo.hu) Vajon megéri megvenni?
  • linhof
    #25
    T. Faustus!
    már értem a probléma lényegét. Te egy régi álomvilágot irsz le.Felénk mostanába nincs, megszünt. Régen elballagtak a fotóshoz megrendelték a képeket, elmentek a grafikushoz.... Most elmennek a studioba megrendelnek mindent a studió alkalmazottjával megbeszélik.(azt nem boncolgatom hogy neki az esztétikai tudása..) de ugy megcsinálják a tervet hogy sem a tárgyrol, se a helyszinröl fogalmuk nincs.(pl hogy egy épületet milyen szögböl lehet fényképezni pl egy villanyoszlop miatt)peddig ez szerint kellene készülni a tervnek ,a terv kész megvan a helye berakja. a megrendelö a készet látja a grafikus böszen hallgat hogy volt ugyan más is de akkor nekem át kellett volna szerkesztenem. A megrendelö ezt nem vesszi észre, de egyszer csak valaki megjegyzi hogy.. és borult a bili. Több nagy cégnek is fotózok de ugy hogy nem is ismernek. a tárgyak utja: cég-studio-én.és ez anyagiak miatt van, mert én számlázok a studionak, ö a fotókért bármennyit amit nem szégyel a megrendelönek. TEhát a "beszállítoit" gondossan titkolja.
    Kedvenc esetem hogy volt egy cég(ez komoly9 A vízcsaptömítögumitol kezdve a zongorazsanérig mindent árult. áru= megrendelő-studio-én tervvel együtt. mivel nem vagyok tiszteségtelen nem kerestem meg a megrendelöt hogy hülye a studio, hanem a studionak mondtam ez nem jó nem érdekes ezt kell csinálni ezt kérte a megrendelö. elkészült, csicsás szép grafikával szép szinrebontással megrendelö elvitte, több honap után valaki felvilágosította hogy hülyén néz ki a zsanér és a tömítő egykaptafára( mint fotó, mert mint kiadvány oké volt. hatalmas pénzt fizetett ki érte a nyomdáig. a felvilágosítás és a számla reakciot váltott ki benne, és a studioba reklamált beadták neki hogy egységes... elkezdett nyomozni a fotós után, egy falubeli ismerösén keresztül eljuttott hozzám- feldulva.Mivel még a képeim fennt voltak a gépen megmutattam neki és gyorsan összedobtam elötte egy részt hogy így gondoltam. megváltozott a véleménye, elismerte hogy egy boros katalogus szisztémáját beszélték rá az ö árukészletére.Azóta már kétszer volt nálam a studio helyett, vagy szerinted el kellet volna küldenem??
    látod ha az általad irt álommegoldás nem ritka lenne mint a fehér hollo akkor ez nem fordulhatna elő. ugyan ez van a csomagolásfotókkal is.
    Egyvalamivel nagyon nem értek egyett"készít csomó képet" ezt a diavilágban hogy értelmezted volna?? nem csomót max 2db-t
    Mit szolnál ha teneked nem skiccet(hiszen fotóban ilyen nincs, és becsüljük már ötet is)hanem egy csom TELJESSEN kész munkát kellene adnod a megrendelőnek.
    Mivel egyretöbb cég lemondott a papiralapurol hogy igazamat bízonyítsam HA IGAZAM VAN ezért lett a c6-9, és ezért lett a namo demo
    4.pontbol csak az oldalkialakítás érdekel, mint te is irtad ehez kell ilyen programm, ez utáni dolgokhoz semmi közöm ne legyen tudom mutatni hogy vizuálissan oké, hogy hogy müködik az már más szakmájaüdv linhof