Mit tudtok, mit gondoltok a Namo Webeditor 5-ről? (www.namo.hu) Vajon megéri megvenni?
  • linhof
    #23
    ÜDV!
    (még alvás elött egy kicsit idegesítem magam!!
    ami az én saram: lehet hogy a megnevezés nem volt helyes.ITT:WEB=értsd cd-n egy szolgáltatás bemutatása. hogy hogy kellett volna neveznem nemtudom ezért bocs. ez válasz az 1.,2., 4,5.,6.bekezdés
    Gondolom te is álmos voltál amikor olvastad, vagy én irtam rosszul hogy nem derült ki hogy az esztétikárol irtam. A fenntiekhez lila gözöm nincs, remélem nem is lessz. Ugorjunk neki mégegyszer ha a grafikus, webbes ESZTÉTIKAI munkájával kifogása van a megrendelönek amiben az én képeim vannak jogom van szolni!!!!!!mert az én munkámat áttételessen birálják, mert nem láttam olyan grafikust,webbest aki reklamácional nem azt mondaná hogy a fotók.....
    7.bekezd vége ha én ugy itélem meg hogy a tárgy pl élfennyel a legjobb és ha a grafikus nem tud jobbat kitalálni akkor ne dobja el a képet és legyen meg a lehetőségem az én koncepciom szerint csinálni egyet, és ha ez a vevönek jobban tetszik akkor a grafikusnak legyen kus a neve, és egyet tehet ha esetleg a megrendelö megbizza hogy változatlanul!! a fennt hivatkozott bekezdésekben levö hokuszpokokat megtegye,gondolom a 3. bek hibáit nem gondolod komolyan hogy valaki elköveti?, de nekem volt olyan jonevü grafikussal dolgom aki a skypen kérte a képet( 30bit-est) utána volt pofája a megrendelönek azt mondani hogy azért pixeles a kép a nyomaton mert a fotos...
    1966 óta fotozok 10x15, 6x9 diákra régen ugy volt hogy a grafikustol kaptunk egy tervet hogy hogy hova tervezte a képet. volt olyan hogy még a rálátás szögét is irta.hiába vitattkoztunk ilyenkor a pénz kellet, megcsináltuk,a megrendelö szidott mindenkit(HÁT ENGEM NE) Nem tudom hogy más hogy oldotta meg én igy: mivel a tárgy be volt világitva csináltam saját gondolatommal is, ha reklamácio volt elövettem az én variáciomat, ha ez jobb volt mind kettöt fizetettem. attol kezdve megrendelésnél a megrendelönek mondtam megcsinálom a kivánságát, de ha másikat valassza 3 képet fizet.ez volt a filmnél. DIGIVILÁGBAN ez ugy megy hogy leülök a gép mellé és összedobok a saját fantáziám szerint egyet. ha ez jobb lessz mint az övé kérhet és jelenthet!!"..nevezö emberkének"
    gondolom te sem vitatod azt amit énsem hogy a grafikus sokkal wájt szemübb a "rajzokban" de a fotos a képekben van elönyben. És a munkák javarészében a fotokhoz kell igazitani a grafikát. hát én erre gondoltam. Volt olyan munkámnál hogy a hapsi megtervezte a grafikát és ahoz kért képet mindenhol balra néz volt, de a tárgyak vegyes nézetet igényeltek, már de bocs hogy irtad? "egy magát nevezö emberke" ilyenkor nem mondhatja hogy én igy csinálom-tessék?
    Sajnos most kezd az lenni a divat hogy a studiok vesznek egy gépet ,-mi lefotozuk- ha egy része bonyolult jöhet a fotos. a mostani munkát is annak köszönhettem hogy egy munkának bonyolult részét megcsináltam, amit nem rendeltek meg saját fejem szerint ha már ott voltam megcsináltam. az egyébként szép kiadványbol kaptam egyet, egy felháborodott megjegyzéssel hogy a grafikus szerint miért csináltam annyi képet. Elszolta magát a megrendelö hogy a ilyent is csináltat velük. ekkor az az utálatos" nevezö emberke" a szakember szerint felesleges képekböl-tudom te azt mondod kontárkodott- jobbat csinált amikor a megrendelö meglátta eldöntötte hogy a pályázati munkát én csináljam. hogy a hokuszpokot kicsinálja nem érdekel.
    hát erröl szolt ez az egész
    HOGY KONKRÉT LEGYEK: a galériádra hivatkozom: a morzéhoz nem tudok hozzá szolni, nem erre vagyok wájt, a fóka ilyen jellegünél lehet hogy a fotos elönyben van grafikussal szemben, vagy csapatmunka, háttér : itt a fotosnak van domináns szerepe, ha ezt nem fogadják el akkor jogosan jöhet"....emberke.
    joéjt linhof