Egy év letöltendő börtön szoftverkalózkodásért
  • petee
    #20
    2003. január 13-án több lapban is megjelent a BSA sajtóközleménye "Egy év letöltendő börtön szoftverkalózkodásért" címmel. A hír alanya, Vámosi Zsolt, a Philos Labs játékfejlesztő cég volt vezetője a következő kommentárt fűzte a megjelent cikkhez:
    - 2002. május óta nem dolgozok a Philosban, jelenleg kereskedő vagyok egy kis cégben.
    - valóban, baráti és családi kölcsönökből az itélet előtt megtérítettem a teljes kárt a cég helyett.
    - az itélettel kapcsolatban az a véleményem, hogy méltánytalannak találom az 1 év letöltendő börtönbüntetést jogosulatlan szoftverhasználatért egy olyan országban, ahol sokkal súlyosabb cselekményekért felfüggesztett büntetéseket szabnak ki.
    - nem örülök annak, hogy az esetemet precedensnek tekintik, és hozzám hasonló munkakörben dolgozó adófizető állampolgárokat megfélemlítenek.
    Mindenkeppen visszautasítom azt, hogy szoftverkalózként bélyegeznek meg, összeségeben a Philos Entertainment több mint 35 millió forintért vásarolt szoftvereket az elmúlt években.
    Adófizető állampolgár vagyok, nem bűnöző!
    üdvözlettel,

    Vámosi Zsolt

    forrás: PC DOME

    érdekes.....