• b-type
    #6442
    Amit a kornyezetrol irsz az teljesen igaz.
    Nincs mitol tartani...van egy pok ami veszelyes tud lenni, de en nem talalkoztam vele, pedig aztan nagy kedvencem a free camping :)
    Az igaz hogy a rovarok meglehetosen nagyok...de ennyi korulbelul az osszes, korul kell nezni mielott bemegy az ember a satorba :)..en mar vittem be tenyernyi hoscincer -szeruseget...majd fraszt is kaptam :DD

    De, a maganyossag jo dolog, viszont hamar elkezdi hianyolni az ember a baratokat..nem szabad elzarkozni. Egyebkent sem konnyu, itt rettenetesen baratsagosak az emberek, nagyon jo arcok. Meg a nemetek is akikkel szemben nekem eros fentartasaim voltak...de itt tobb nemettel is talalkoztam (mint majd mindenhol a vilagban), es csak jot tudok mondani mindenkirol.
    A legjobb januar vegen kijonni, es megkerni az engedelyt szezonalis munkakra (nekunk nem jara a holiday visa sajnos), aztan irany le Napier es almat szedni :)...a vizumot meg lehet hosszabbitani meg harom honappal. Az osszes jo arc ezt csinalja..szinte az osszes, talalkoztam nemet arcokkal, izraeliekkel..mind mentek le, jo buli es jo penz.
    Tudom hogy nem feltetlen a penzkereses miatt jon ide az ember, de azert jo megteremteni a lehetoseget. En jovore visszajovok, es ezt fogom csinalni.
    A tobb milliot felejtsd el, London-i indulassal kell jegyet venni..oda ki lehet menni olcson is, es vissza detto. En sajnos kifele nem voltam eleg okos, de visszafele 150ezer a jegyem, meg kb. 10ezer London-Bp.
    Rakatsz visakartyara penzt, kersz rola banki igazolast, es mar mehetsz is...a valos penzed meg amennyi van..lehet itt olcson is elni, woolworth, countdown, foodtown jobaratok :)...az izraeliek peldaul rizst ettek uresen mikor talalkoztunk :)..rem jo arcok voltak. Az almaszedes meg rendbetesz anyagilag, es mehetsz neki a szigetnek amerre latsz. :)
    LEgkozelebb en is okosabb leszek sok dologban (most voltam elso alkalommal), en is nagyon sporolosan voltam, foleg miutan megbuntettek a rendorok :))...mindenrol irok privatban is ha kell, nem akarok nagyon offolni, a lenyeg NZ gyonyoru, az emberek pedig nagyon kedvesek, en legkozelebb a deli szigetet fogom majd megcelozni...es kocsit veszek nem bringat (ott kemeny hegyek is vannak) ennek legfobb oka, az eso, nem hiaba zold NZ.., ja es a kocsik is valami hihetetlen olcsok.
    ennyi most, mert kavezobol netezek, negy nap mulva indulok innen :(