5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • KovyZoly
    #1295
    Hello

    Lenne egy olyan tervem, hogy meglévő plazma tv és bd lejátszó mellé vennék egy házimozi rendszert. Úgy szeretném, hogy elsősorban a BD lejátszón, illetve a tv-n nézném a műsorokat, a házimozi rendszer képi megjelenítésre nem lenne használva, az csak a hangot szolgáltatná. Át lehet-e vinni a BD-ről az 5.1-es hangot? A BD lejátszóm használatijában két lehetőség van a csatlakoztatásra. HDMI-n (in és out) keresztül, illetve digitális kimeneten. A HDMI-n keresztül át fogja vinni a hangot a BD lejátszó a házimozi rendszerbe? Vagy erre csak a digitális kimeneten keresztül van lehetőség?
    Két konkrétat néztem, az egyik a Panasonic SC-XH70, a másik a Philips HTS2511. Melyik jobb választás? Mindkettőnél adott a digitális kimenet, a Philipsnél a HDMI in és out is. Nekem a Pana szimpibb, mert a tv-m is az, már ha számít vmit. Több ilyen kategóriájú házimozinál még lehetőséget sem láttam 5.1 átvitelre, csak 2.0-ra.
    Mit lehet várni egy ilyen rendszertől, egy 10m2-es szobában megszólal rendesen, vagy még ennyit sem tudnak ezek?

    Előre is köszönöm