Ti mit vesztek a családtagoknak karácsonyra?
  • petee
    #24
    Bocs hogy beleszólok,de e téma mellett nem tudok szó nélkül elmenni.Bár amit most mondok nem a feltett kérdésre vonatkozik.De a karácsonnyal kapcsolatos:
    Én keresztény vagyok meg minden nincs kifogásom a karácsonnyal mint ÜNNEP. De a körülötte lévő felhajtás az nagyon idegesítő. Szerintem az emberek többsége már nem is veszi észre a lényeget.Ma már nem azért tartják meg a karácsonyt az emberek, mert ez a keresztény vallásban a szeretet ünnepe.Ma már nem is az emberek tartják meg az ünnepeket, hanem már a nagy üzletek, multis cégek, stb. Hisz ez nagyon jó alkalom arra,hogy az emberek ilyenkor költsenek és vásárolgassanak.Ez az ünnep már nem arról szól hogy mint régen, ma már a nagy cégeknek az érdeke hogy legyen mert ilyenkor hatalmas extra profitra tehetnek szert. Szinte az emberekre erőszakolják ezt az ajándékozás dolgot: "Vedd meg ezt ennek, vedd meg azt annak, így stb, stb!!" Szól a tvből, rádióból, ujságból.
    És én sajnos emiatt megutáltam az ünnepeket. (karácsonyt,húsvétot)
    Lehet hogy ezzel csak én vagyok egyedül,bár úgy gondolom hogy vannak még egy páran akik így gondolják.
    Bocs a hosszú mondókámért,de sztem ez közérdekű volt.