• Ozzy
    #13
    Vigyázzatok, ha vásároltok. Ilyenkor a nagy tömegben és kapkodásban sokan sietve veszik meg a cuccot, aztán majd karácsony után jönnek rá, hogy bizony át lettek baszva. Ahol nem válaszolnak a kérdéseitekre, ott ne is vásároljatok. Néhány tanács, hogy mit nem érdemes venni(SAJÁT VÉLEMYÉNY!!!):
    -Acorp és Mercury tápot NE!
    Minimum Azona, ha lehet akkor Chieftech, vagy Enermax. Igaz, hogy drága, de tényleg nem érdemes ezen spórolni. Örök igazság->ha egy táp könnyű, az valszeg annyit is ér.
    -Az A4Tehc egerek nem annyira szarok, mint sokan mondják, de hangosak.
    Szerintem egy olcsóbb Microsoft vagy Logitech egeret érdemes beszerezni.
    -Noname hangfalat ne vegyetek(pl:Kolink)
    -Hangkártyából minimum SB Live 5.1 , ABIT AU10, vagy egy jobb Yamaha.
    -Ha floppy kell akkor NEC a király
    -CD íróból Toshiba, Plextor, Phillips elég jó.
    Igaz, hogy az LG olcsó, de hamar tönkremegy (az enyém is ilyen).
    -A DVD-ket annyira nem ismerem, de úgy tudom hasonló a helyzet, mint az íróknál.
    -Szuperolcsó, akciós RAM-ot NEM szabad venni.
    -A videokártyákba nem mennék bele. Egy dolog talán fontos lehet, hogy mekkora a rajta levő RAM
    elérési ideje. Ez általában a RAM-on lévő utolsó szám, és ns-ben (nano secundum) van megadva. Természetesen minél kisebb, annál jobb.
    -Procihűtőből kerüljétek az olcsó szart. A Spire
    vagy Glacialtech hűtők elég jók a középkategóriában.
    -Végül monitor: mivel nagyon sok féle van, érdemes megfontolni. Amire figyelni kell, az a maximális felbontás melletti képfrissítés. Ez minél nagyobb legyen. Ez persze függ a monitor átmérőjétől is.
    -GABA, Hansol, Relisys inkább NE!

    Ami a legfontosabb, mindig ellenőrizzétek a cuccot vétel előtt. Benne van-e a driver, kábelek, összes tartozék, dobozos íróhoz ajándék lemez(nem mindhez jár), esetleges magyar leírás,
    ajándék szoftverek, GARANCIALEVÉL!!!

    Remélem tudtam valakinek segíteni.